jakyma

jakyma

Записей (10), комментариев (14)

Любов Якимчук - поет, літературний критик, журналіст.

Записи автора jakyma

Majakovski chytannia

Поетам у Москві заборонили читати вірші про Путіна

0

Московським поетам і шанувальникам поезії заборонили публічно читати вірші про прем’єр-міністра Володимира Путіна, про чинну владу в цілому, а також заборонили використовувати ненормативну лексику у своїх творах.

Про подібні обмеження свободи творчості поети дізналися на «Маяковських читаннях» 25 липня.

Перед початком заходу міліціонери, які прибули до пам’ятника Маяковського, викликали на бесіду організатора читань — представника творчого об’єднання «К-Фронт» Матвія Крилова. Вони заявили, що захід несанкціонований. Хоча дозвіл від міської влади на подібні зустрічі взагалі не Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...

main_image-44

Дублін став четвертим «Містом літератури»

2

Організація об`єднаних націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) надала Дубліну звання «Місто літератури», повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на заяву генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової.

Столиця Ірландії стала четвертим містом, яке удостоїлося цього звання. Раніше «Містами літератури» ставали Единбург (у 2004 році), Мельбурн і Айова-Сіті (обидва – у 2008 році). На думку міністра туризму, культури і спорту Ірландії Мері Ханафін, Дублін одержав титул цілком заслужено, оскільки «він має багате літературне минуле, сучасну літературу, що енергійно розвивається, Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...


«Очень короткая песня» Януковича (відео)

0

Україна — направду співуча держава. Усі співають — ректор Поплавський, мер Черновецький, а вже і Президент Янукович. І співає він «спеціально для Луганщини». Ще б випустити президентський альбом і Україна стане нічим не гіршою за Індонезію, лідер якої, Сусіло Бамбанг Юдойоно, цього року випустив свій новий альбом «Я впевнений, що зроблю це».

Послухати українського лідера можна тут.

GD Star Ratingloading...
GD Star Rating
loading...


Жадан у короткому списку «Письменник року» в Росії

6

Сергей Жадан

Український літератор Сергій Жадан може стати «Письменником року» в Росії. До короткого списку номінантів свого конкурсу «Людина року» Жадана вніс журнал GQ,  відзначивши за роман «Червоний Елвіс».

Переклад цього роману російською мовою, на думку видання, є «приводом для заздрості російських колег до українського автора».

У номінації «Письменник року» конкуренцію Жадану складуть 6 російських письменників. Всього в короткому списку конкурсу «Людина року» 71 особа і 3 музичних колективи.

Переможців обирають читачі. Проголосувати за Сергія Жадана можна на сайті журналу.

GD Star Открыть полную запись >
GD Star Rating
loading...

міністр Табачник

Смерть автора. Табачник: «Хороший письменник — мертвий письменник»

1

міністр Табачник

Після ініціатив стосовно «змін» у шкільній програмі з зарубіжної літератури та української історії, міністр освіти і науки вирішив змінити програму з української літератури. Відтепер, щоб автора вивчали у школі, він повинен бути … мертвим.

- Ми повинні розвантажити шкільну програму, тому що вона надто ускладнена. Вивчати все неможливо. Приміром програма з української літератури. Існують європейська, французька традиції: там у школах не вивчають нині живих письменників, оскільки не устоялися ще естетичні критерії, — заявив Дмитро Табачник під час «гарячої лінії» Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...

goloboro

Василь Голобородько й триста шістдесят п’ять українських птахів

0

Це поет-птаха і поет-шахтар. Інтерв’ю з Голобородьком без перебільшення – рідкість. Якщо про нього пишуть, то обов’язково згадують, що він заслуговує на Нобелівську премію. У 1995 Голобородько отримав найвищу українську премію – Національну премію імені Тараса Шевченка, яка тоді складала смішну суму. Проте була важливою для іміджу поета, який у 1967 році „за дії, несумісні зі званням радянського студента“ був відрахований з Донецького державного університету (а перед тим – з Київського національного університету). Такими діями було читання та поширення книжки Івана Дзюби „Інтернаціоналізм чи Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...


Метафора глибиною в шурф, або Дівоча цнота в поезіях Василя Голобородька

0

Голобородько – поет, адресу якого знають краще, ніж його творчість. Принаймні, таке враження складається з усієї невеликої кількості інтерв’ю  з ним. У них обов’язково вказують на іронію долі жити на кварталі Пролетаріату Донбасу в Луганську.  Про поета пишуть мало, але якщо пишуть, то обов’язково згадують, що він зазнав політичних утисків за розповсюдження забороненої літератури, що знаний більше за кордоном, ніж в Україні, і що неодмінно заслуговує на Нобелівську премію. Будь-який критик, який мав стосунок до Луганщини, вважає за свій святий обов’язок написати про свого земляка. Серед них Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...


Далекий схід України

1

Саме так назвав Луганськ у культурному контексті 2007 року живий тоді Юрій Покальчук. І це має свої підстави. Луганськ досить довго був загублений у контексті другої сильної половини Донбасу – міста Донецька. Насправді, Луганськ значно різниться від сусіднього міста-мільйонера, і не тільки кількістю мешканців, він миліший, більш відкритий і патріотичний, із потужним усвідомленням земляцтва. Хоч і молоді поети не працюють тепер у шахтах, як раніше довелося їхньому земляку Василю Голобородьку, і не живуть у селі, як тепер Василь Старун, а знаходяться у самому серці України, яке має бути таки Открыть полную запись >

GD Star Rating
loading...

Виктор Янукович

Іван Драч: «Янукович пише вірші»

2

“Віктор Янукович – небайдужий до мистецтва і сам пише вірші”, – заявив поет та громадський діяч Іван Драч під час прес-конференції: “Вчора я сидів біля Віктора Федоровича на концерті. Він мені сказав дивну, але цікаву для мене фразу зі святою наївністю: я вперше на такому концерті, в розумінні, що на Шевченківському”.

Він також зазначив, що В.Янукович коментував виступи артистів, їхні голоси і як хто співав.

“Для нього це не байдужий світ, він сам, я знаю, співає і сам пише вірші”, – сказав І.Драч, пише ІМК

GD Star Ratingloading...
GD Star Rating
loading...

Фемінізм - це унісекс

Мітинг у Варшаві: Фемінізм – це унісекс (ексклюзивний фоторепортаж)

1

Мітинг у Варшаві: Фемінізм – це унісекс

Напередодні міжнародного жіночого дня, 7 березня, у Варшаві відбувся мітинг за рівні права жінок і чоловіків ХІ Велика Маніфа. Гасло маніфестантів, серед  яких було приблизно порівну жінок і чоловіків,  звучало так: «Солідарні в кризі. Солідарні в боротьбі». Велика польська Маніфа проходить усією країною, та охоплює Познань, Ольштин, Торунь, Краків, Вроцлав, Шчечін, Катовіце, Лодзь та столицю Речі Посполитої – Варшаву. (more…)

GD Star Ratingloading...
GD Star Rating
loading...
RSS лента автора jakyma

Вверх
  • RSS
  • Newsletter
  • Twitter
  • Google+
  • Facebook
  • Picasa
  • YouTube