Книгу  Василя Голобородька «Віршів повна рукавичка» (із серії «Сучасна дитяча поезія») удостоєно однієї з найпрестижніших у світі відзнак у царині дитячої літератури, що проводить Міжнародна Молодіжна Бібліотека (Німеччина).Книга потрапить на сторінки престижного каталогу White Ravens 2011 («Білі ворони 2011»), котрий вважається одним із ключових орієнтирів у світі дитячої й підліткової літератури і не лише представляє найкращі видання, а й визначає ключові тенденції для видавців, критиків, продавців книжок – і, звісно ж, для маленьких читачів і їхніх батьків.

Процес відбору проходить із-поміж 9 тис. книжок, які щорічно надходять до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки з усього світу. Фахівці обирають кілька десятків найкращих і пишуть на них рецензії, які відтак публікуються в каталозі White Ravens. Згодом цей каталог і обрані книги бібліотека представляє на дитячому книжковому ярмарку в Болоньї, і тільки після цього «білі ворони» включаються у програми світових виставок.

З історії бібліотеки:

У західній частині Мюнхена стояв середньовічний замок Блютенбурґ, збудований ще в XV ст. герцоґом Альбертом III. Після Другої світової війни його власницею стала Єлла Лепман, єврейка, яка зазнала переслідувань від нацистів. Природно, пані Лепман була перейнята ідеєю добре зробити справу, яка би сприяла взаєморозумінню між представниками різних культур. І вона заснувала в замку Міжнародну Молодіжну Бібліотеку.

У колекції Міжнародної Молодіжної Бібліотеки понад 600 тисяч книг і близько 80 тисяч журналів, виданих більш ніж 130-ма мовами. Є тут старі радянські видання, зокрема й українською мовою, – але жодної української книжки досі не було!

За матеріалами Грані-Т та Друг читача

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 958