ГогольFESTу, який чотири роки поспіль відбувався у вересні у Київі, більше не буде. Про це повідомив президент фестивалю Влад Троїцький. «У мене вже немає сил на власні гроші робити фестиваль, державі він не потрібен. Два роки я робив його за свої кошти, інші два – з допомогою Уткіна (голова IT-корпорації «Квазар-Мікро»). Більше я робити ГогольFEST не буду, це нереально. Можливо цього року замість Гогольfestу відбудеться якась польська програма», – пояснив він.

За оцінкою Троїцького, на фестиваль потрібно 500 тисяч доларів щороку. Ці гроші вдавалося знаходити за допомогою Євгенія Уткіна та друзів, які безкоштовно надавали обладнання, транспорт і людей. Держава жодного року не виділяла гроші на міжнародний фестиваль сучасного мистецтва.

Перші три роки держава надавала приміщення, але минулого року й з цим виникли проблеми. З приходом нового директора Наталії Заболотної «Мистецький арсенал» став недоступним для ГогольFEST. Минулого року фестиваль провели у павільйонах кіностудії імені Довженка. «Я не буду проситися цього року», — наголосив творець ГогольFESTу.

Такі самі проблеми відчуває й решта популярних українських фестивалів: «Молодість», «АртПоле», «Джаз Коктебель». «З державою працювати складно. Державні кошти, як правило, надходять після проведення фестивалю й можуть урізатися, або взагалі не передаватися», — зауважив арт-директор «Молодості» Андрій Халпахчі.

Варто зауважити, що найбільші театральні фести Європи — Авіньйонський та Единбурзький — фінансуються на 40% з муніципального та державного бюджетів.

За матеріалами Коридор.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 460