В арт-кав’ярні «Донбас» (Іваніщєв Яр, 56) 8 липня відбувся музично-поетичний перформанс поетеси Любові Якимчук та музиканта Марка Токара «Донбас і контрабас».

Проект являє собою поєднання поетичного досвіду Люби Якимчук із імпровізаційним досвідом Марка Токаря та за своєю суттю – це дійство імпровізаційне, у якому самодостатня музика і поезія сплітаються в одне ціле. Це означає, що під час виступу ви можете почути щойно створені тексти і музику, які виникли у взаємодії зі слухачем. Але як і будь-яка імпровізація, проект побудований на певних напрацюваннях митців.
Музично-поетичний дует Токар-Якимчук існує з 2009 року. Перший виступ відбувся в стінах театру ім. Леся Курбаса в рамках Міжнародного літературного фестивалю у Львові у вересні 2009 року. Це був проект «Жінка, дим і небезпечні предмети».

Майже через два роки дует нарешті приїхав до Луганська, на батьківщину Люби Якимчук, де і відбудеться перформанс «Донбас і контрабас».
Любов Якимчук – українська поетеса, літературний критик, журналіст, есеїст. Літературознавству вчилася в ЛНУ ім. Тараса Шевченка та в Києво-Могилянській академії. Належить до Літературного угруповання «СТАН». 2010 р. — стипендіатка програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia».
Марк Токар – відомий український імпровізуючий контрабасист, родом зі Львова.  Музику вивчав у Кракові та Катовіцах (Польща). Стипендіат програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia» (2006).

«Сьогодні перед луганською публікою виступає дует Макр Токар і Любов Якимчук, який в географічному плані поєднав Схід і Захід України: вона з Луганської області, а він зі Львова. Результатом цього дуета став не тільки чудовий малюк — їх син, але й такий творчій проект,  — повідомила на початку перфомансу організаторка дійства, член літературного угрупування «СТАН» Олена Заславська.

Попередня зустріч з Любов’ю Якимчук відбулася в старому приміщенні кав’ярні «Донбас» і була присвячена презентації її книги «,як МОДА». Як відомо, ця книга потім отримала декілька літературних премій. «Особливо приємно бачити, що Люба шукає нові шляхи до публіки, нові форми самовираження, залишаючись вірною собі», — додала Олена Заславська.

«З Марком ми познайомились на фестивалі «ФортМісія» у 2009 році. — розповідає Любов Якимчук. — Я брала у Марка інтерв’ю для українського радіо «Культура», тоді я й дізналася, що Марк шукає поета -»українського Маяковського». Потім я приїхала до Львова і ми два тижні працювали. В основному, це була імпровізація. Мені іноді здавалося, що Марк розмовляє контрабасом, а я це чула і озвучила українською, наприклад, текст «Мамо».Потім ми виступали на міжнародному літературному фестивалі у Львові, а так як я жила у Луганську близько 7 років, логічно було виступити тут».

Член літературного угрупування «СТАН» Ярослав Мінкін, зазначив, що Луганськ ще не готовий для таких подій. Він пригадав, що коли приїжджав Сергій Жадан не було місця де люди би могли зустрітися з провідним українським письменником, довелося зустрічатися на вулиці. Така ж ситуація виникла і з дуетом Токар-Якимчук. «Кав’ярня «Донбас» — не краще місце для проведення подібних музичних дійств, але іншого нема», — підкреслив Ярослав Мінкін.

Наскільки б не був готовий Луганськ, але «Донбас і Контрабас» відбувся. Рідкісне явище для Луганська і української літератури та музики в цілому. Публіка виражала  захоплення гучними аплодисментами, більшість відвідувачів висловили сподівання,  що дует Токар-Якимчук порадує  своїми виступами ще багато разів.

Микита Ізварін
спеціально для Паралель-медіа

 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 2 776