2 вересня у Луганську біля пам’ятника Тарасу Шевченку презентували антологію соціальної поезії «Уроки шкідництва, диверсії і шпигунства», до якої увійшли невідомі широкому загалу вірші Президента України Віктора Януковича.

Окрім того, у книзі вміщено тексти російського поета Андрія Родіонова, українських поетів та письменників – Сергія Жадана, Ярослава Мінкіна, Олени Заславської, Любові Якимчук, Костянтина Скоркіна, Олександра Сігіди.

Як вдалося отримати тексти Віктора Януковича для антології, книжковому порталу «Друг читача» розповів поет Ярослав Мінкін: «Ми давно вже займались пошуком цих текстів: з того часу, коли Драч публічно заявив про те, що президент пише вірші. Комусь це здалось лише жартом, але… Несподівано вірші й справді знайшлись у великій купі шахтарських творів. І вони виглядали доволі сильними, характерними, бойовими навіть, і…чесними. Це була зовсім інша людина, від якої, на жаль, не залишилось нічого…

Це перше видання цих віршів. Та один-єдиний дозвіл на публікацію був отриманий ще в кінці 80-их, коли всі ці вірші потрапили до одного літературного метра в папці «до друку».

«Тексти президента дуже енергійні, – розповів Я.Мінкін. — Іноді вони трохи наївні, але це справжні вірші зі справжнього донбаського краю, які мають свій характер і смак. Думаю, мені б вони могли сподобатись за свою чесність, якщо б це були вірші звичайного шахтаря».

За задумом упорядників антології те, що до збірки включено вірші глави нашої держави, має стати ілюстрацією того, «як жага влади перемелює людину, пригнічує в ній потяг до творчості, змушує закрити очі на соціальну несправедливість». Адже у давніх текстах Віктора Януковича йдеться про звичайні людські цінності, наприклад:

Ведь говорят, не зарекайся

Ни от тюрьмы, ни от сумы.

Но все-таки дерзай и требуй,

Когда есть раж, огонь, азарт,

Твой друг, костер, чефир и небо,

С тобой остануться всегда.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 777