Сьогодні відзначають День української мовиСьогодні, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови.

З 1997 року День української писемності відзначається щороку 9 листопада на честь літописця Нестора — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Дослідники вважають, що саме з Нестора-Літописця і розпочинається українська писемність.

Нагадаємо, сьогодні на Українському радіо відбудеться Всеукраїнський диктант національної єдності. Всі охочі зможуть з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

Щороку Національна радіокомпанія отримує більш як 10 тисяч листів з радіодиктантом. За даними НРКУ, кількість учасників диктанту національної єдності постійно зростає, а географія розширюється.

Цього року на Українське радіо завітають, зокрема, народні депутати — Ірина Геращенко, Ольга Герасим’юк, Олександр Голуб, уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко, президент аналітичного центру Академія Олександра Кужель та інші. Диктант розпочнеться о 13:30.

Проведе його доцент Київського університету ім. Б. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант буде складатися з 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами: грошові премії, книги, компакт-диски із унікальними записами Українського радіо.

Джерело: http://ua.korrespondent.net/ukraine/events/1281227-sogodni-vidznachayut-den-ukrayinskoyi-movi

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 648