Уряд України відхилив програму популяризації української книги, яку запропонувала Українська асоціація видавців разом із Державним комітетом телебачення і радіомовлення. Програма мала б подбати про пропаганду книг та читання до 2017 року, а також забезпечити просування української літератури за кордон.

Українську літературу досі мало знають у Європі, говорять в Українській асоціації видавців та книгорозповсюджувачів. Так відбувається, бо в країні немає державного органу, який би опікувався просуванням книги за кордоном, стверджує директор асоціації Олександр Афонін.

При цьому Міністерство економіки відхилило концепцію популяризації вітчизняної книговидавничої продукції та читання, говорить Афонін.

«Концепцію, яка передбачає виділення на цю сферу 1,5 мільярда гривень за 5 років, відхилили під приводом, що вона непотрібна, невчасна і обтяжлива для держави. У документі були закладені позиції про створення фонду, який би сприяв на рівні держави просуванню української літератури на європейські та світові терени. Такі програми існують у всіх країнах, при всіх дипломатичних місіях. В Україні, наприклад, діють Британська рада, Ґете-інститут та інші. Ми ставимо питання руба: держава не повинна покладатися на наші маленькі зусилля, тим більше, що ми ці вояжі робимо не за рахунок державної підтримки», – каже директор Асоціації, передає Освітній портал.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 671