Габріель Гарсія Маркес не писав ніякого прощального листа. Причому непорозуміння, якщо можна так назвати феномен «прощального листа Маркеса», сягає своїм корінням в події десятирічної давності.

Габріель Гарсія Маркес дійсно хворий, уже дуже давно і дуже важко – у кінці 80-х він переніс операцію, яка призупинила розвиток раку легенів в організмі письменника, а в 1999 у нього діагностували інший вид раку – лімфому. Розвиток останньої також вдалося зупинити за допомогою двох складних операцій, однак, звістка про хворобу підстьобнула чутки про швидку смерть письменника. Роком пізніше, в 2000, у перуанській газеті «La Republica» була опублікована поема «Лялька» («La Marioneta»), переклад якої  і поширився зараз в Інтернеті під назвою «Прощальний лист Габріеля Гарсія Маркеса». Справжнім автором цього сентиментального збору кліше є мексиканський черевомовець Джонні Велч (Johnny Welch). Кому належала блискуча ідея поставити під поемою ім’я нобелівського лауреата з літератури, – невідомо.

Однак, незважаючи на спростування Маркеса, фальшивий прощальний лист колумбійського класика вже більше 10 років блукає по мережі, викликаючи незмінне захоплення масового читача.

«Друг читача»

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 147