Відомий поет і афорист Василь Голобородько вважає, що у поета Бориса Олійника нема шансів на отримання Нобелівської премії.
«Наша академія наук – комуністична. Якщо члени Нобелівського комітету дадуть Олійнику цю премію, то самі стануть комуністами. Це буде повний ідіотизм», – зазначив Голобородько.

На його думку, у Бориса Олійника нема жодних шансів на здобуття цієї відзнаки.
«У нього найкращий вірш «У поета гроші завелись». Все інше – словесна еквілібристика, далека до справжньої поезії. Це в Україні можуть будь-яке лайно робити героями – стукачів, кадебістів, ворогів українського народу. Звичайно, у Нобелівському комітеті теж є корупція, але менша, ніж у Спілці письменників України. Бувало, давали премію зовсім нікчемним письменникам і графоманам».
Із українських літераторів минулого на Нобелівську премію заслуговували Іван Франко, Володимир Винниченко та Василь Стус, вважає Голобородько.

«Франко помер до рішення комітету, а Винниченкові перешкодив Максим Горький – написав Ромену Роллану, що Винниченко ворог російської літератури і демократії. Насправді причина була в тому, що в одному з романів він зобразив Леніна і Горького як гулящих чоловіків. Василь Стус, безперечно, заслуговував на премію за своє життя і творчість. Але його убили, щоб не допустити цього. Серед сучасних українських письменників я не бачу гідного Нобелівської премії», – підсумовує Василь Голобородько.
Нагадаємо, до Нобелівського комітету направлений лист за підписом керівника Національної академії наук України Бориса Патона з висуненням українського поета Бориса Олійника на Нобелівську премію; дане подання ще не є висуненням.

Нагадаємо також, що на думку Анатолія Дністрового та Івана Андрусяка, сам Василь Голобородько є найкращим претендентом на Нобелівську премію з літератури, повідомляє Друг читача.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 194