Незабаром в Києві з’явиться Центр Актуальної Культури H4b, унікальність цього задуму полягає в тому, що на такий глобальний проект замахнулися звичайні столичні активісти, які об’єдналися в громадську організацію Мистецька Платформа і вже два роки без підтримки владних чи бізнесових структур цілком успішно існують і розвиваються. Другий аспект новизни і оригінальності H4b стосується самого місця розташування.

Як часто ми бачимо старовинні напівзакинуті будинки з табличкою «пам’ятка  архітектури»? Яка їхня подальша доля? Спочатку «випадкова» пожежа ( сюрприз від забудовника), потім дім визнається «аварійним»,  далі примусове розселення і знесення.  Більшість городян так чи інакше переймаються долею історичної спадщини, але що може зробити пересічний громадянин?

Здається, спільнота творчих людей Мистецька Платформа знайшла відповідь на це питання.

Два роки тому члени цієї організації взяли під свій захист будинок за адресою Михайла Грушевського 4б. Звичайно, для такої справи знадобилося багато нудної паперової роботи, пошук юристів, писання листів, ходіння по кабінетах, але основною діяльністю, якою активісти прославилася серед київської молоді є організація чисельних концертів, літературних читань, виставок і майстер класів, в яких брали участь не лише аматори, а й не рідко відомі і популярні особистості. І все це просто у дворі будинку! Місце обрано дуже вдало:  двір Грушевського 4-б  - оаза тиші і зелені біля самого майдану Незалежності.

Без сумнівів, зусиллями небайдужої молоді створений унікальний для українського досвіду культурний осередок. Але і цим  завзяття не вичерпалося, тепер організатори заявляють про створення Центру Актуальної Культури H4b на базі Грушевського 4б. За їхніми словами  будинок стане місцем консолідації творчих ініціатив Києва, де кожен зможе втілити свій проект, обмінятися досвідом, знайти однодумців і просто приємно провести час. Це некомерційний простір, який буде використовуватися для якомога ширшої репрезентації всіх актуальних нині видів і напрямів в мистецтві. В будинку плануєюься майстерні для художників, галерея, невелика театральна зала, а також приміщення для майстер класів і презентацій. Надворі має бути літній концертний майданчик і парк скульптур. Таку задачу виконати зовсім непросто, але у організаторів вже є суттєвий досвід  успішно проведених проектів і співпраці не тільки з українськими, але й з іноземними партнерами, а ще величезна волонтерська підтримка небайдужих киян, на якій справа і тримається.

До речі, зараз саме час, коли будь-хто без особливих зусиль, не виходячи з дому, може допомогти створенню і розбудові H4b. Як ви знаєте, некомерційні організації для забезпечення своєї діяльності та реалізації цікавих проектів подають заявки на отримання ґрантів.

Деякі з них оголошуються у відкритій конкурсній формі, де кожна проста людина може підтримати проект, який вважає достойним підтримки.

Подібний конкурс оголосила компанія «Нескафе», куди активісти Мистецької Платформи подали проект H4B.

Процедура підтримки достатньо проста Заходите СЮДИ, зверху є можливість для входу через соціальні мережі Fb та Vk і нижче ставите галочку в полі «Я-ЗА».

Голосування актуальне тільки до 20 травня, тому, якщо ідея захоплює — не відкладайте на потім. Щасти Мистецькій Платформі в її проекті.

http://ideax-nescafe.com.ua/semifinalists/red/h4b-mistetska-platforma

до речі на ВІ є ще статті по темі

+ фото з проведеного в будинку фестивалю є на різних джерелах, зокрема

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.278702262153559.77881.100000413622106&type=3

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.277622025594916.77643.100000413622106&type=3

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 526