Мистецтво графіки – унікальний здобуток людської творчості. Цей вид образотворчого мистецтва, назва якого походить від грецького слова, що в перекладі означає «пишу», «дряпаю», «малюю», можна вважати первісним, базовим. Адже основним засобом створення художнього образу у графіці виступає найбільш простий для людини спосіб відтворення побаченого – лінія, штрих, які творять контур предмету або фігури. Через графіку можна передати все: дрібниці одягу, погляд, посмішку і… футбол. Здавалося б, до чого тут останнє? Але саме на футбольну тематику були створені оригінальні плакати, виконані в жанрі графіки, луганської художниці Анастасії Медяник.

Виставка її робіт відбулася 23 травня у відділі мистецтв Луганської обласної універсальної бібліотеки імені Максима (Олексія) Горького. Експозиція «Як я бачу футбол» побачила світ під егідою Євро-2012 у межах арт-проекту «Мистецький полігон». Проект був зорієнтований на створення в бібліотеці відкритого простору для реалізації творчого потенціалу художників через представлення власних творів, на консолідацію художників образотворчого напрямку різних течій та стилів, на розвиток художнього середовища на Луганщині.

Авторка експозиції – Анастасія Медяник – закінчила Слов’янське художнє ПТУ за фахом «Розпис порцеляни і фаянсу» та магістратуру Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Образотворче і декоративно-прикладне мистецтво». У 2010 році брала участь у серії виставок «Мистецтво проти кризи» в багатьох містах та районах Луганської області та опікувалася їх організацією.

Поточна виставка, присвячена футбольній тематиці або, за словам авторки, футбольному м’ячеві, стала справжньою несподіванкою як для глядачів, так і для самої художниці. «Загалом я не дивлюся футбольні матчі, не кажучи вже про фанатизм (посміхається). Так, чула дещо від братів, які захоплюються футболом і ці словесні уривки наштовхнули мене на ідею створення серії плакатів (так я зазвичай називаю свої роботи) про футбольний м’яч. Тобто фактично ця виставка – моє бачення футболу як гри, як мистецтва, як просто захоплення. Моє ставлення до своїх робіт, як і до футболу – іронічне. Я вважаю, що ця гра не повинна заповнювати весь реальний і фантазійний світ людини, а її влив не має бути нездоровим, абсурдним. Це просто гра – не більше…», — поділилася своїм баченням Анастасія.

І дійсно, її плакати несуть в собі здебільшого іронію, а деякі роботи, навіть уїдливу насмішку над стадним фанатизмом уболівальників, як наприклад, плакат із зображенням людини з футбольним м’ячем замість голови. Інші роботи більш стримані, виконані у вигляді візуально-емоційного діалогу з глядачем, нібито розповідають багатосторічну історію улюбленої гри. Але більшість її робіт – це водограй нестримних емоцій, увірвані моменти з незвичайного й фантастичного світу футболу, яскраві плями на темному тлі, гра кольорів, ліній та штрихів, що разом нагадують вибуховий коктейль людських почуттів та переживань під час перегляду футбольного матчу.

Розмаїття запитань від гостей виставки наштовхнули Анастасію Медяник на роздуми про розширення меж своєї творчості, заохочення якомога більше художників до чарівного світу образотворчого мистецтва та, ймовірно, створення власного осередку шанувальників жанру графіки.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 963