У видавництві «Піраміда» вийшла поетична антологія «Степ. Step». До книжки увійшли вірші авторок, які представляють український літературний степ. Це – Любов Якимчук, Олена Гусейнова, Марія Козиренко, Олена Руда, Ірина Плехова, Анна Яновська, Тетяна Савченко, Юлія Радченко, Ніна Кур’ята, Олена Рибка, Оксана Шафаревич, Лада Хортич.

Ідея проекту належить упорядниці Марії Шунь (мешкає в Нью-Йорку), яка упорядкувала не одну поетичну антологію і сама є знаною поеткою. Координатор проекту – відомий упорядник серії «Приватна колекція» Василь Габор.

 

На запитання «Друга Читача» про те, чому український степ представляють тільки дівчата, Марія Шунь відповіла:

– Початково в мене був намір створити рівну квоту між обома статями. Але ота друга, сильніша стать, не така легка на підйом, як би хотілося. Я вислала запрошення до збірника Олесю Барлігу та Олексію Чупі. Жодної відповіді ні від кого я не отримала. А шкода, бо хотіла до збірника  запросити ще Юрія Ганошенка зі Запоріжжя та Віктора Шила із Кіровоградщини. А подавати тільки одного або двох хлопців і 12 дівчат – трохи смішно – занадто добре їм би поводилося, як в гаремі чи півню між курми, чи не так? Тому й вирішила остаточно, що буде виключно дівочий бойовий фронт. Зрештою, воно й на краще, більш інтригуюче – суто жіноча Запорізька Січ у міні-спідницях… І з доволі пристойними текстами, як на мене, у книзі немає слабих авторок, всі вони по-своєму цікаві і по-степовому не лукаві.

 

– Чим відрізняється поезія степовичок від, скажімо, львів’янок?

– Та сам ландшафт території, самі топоніми та реалії диктують своє асоціативне бачення, свої відмінності, свій часовий ритм. На сході та півдні час, насправді, тече зовсім по –іншому. Як і говір людей – тягліший, без поспішання, степова мова – це музика для типово західної людини. Звичайно, при умові, що це українська артикуляція,  а не різкий командний “язик” чи матюкливий суржик.

 

«Дана антологія вміщає добірки 12 поеток літературного Степу – своєрідну Запорізьку Січ у міні-спідниці, але зі стильними бунчуками та литаврами-тулумбасами. Деякі імена вже добре відомі українському читачеві, деякі тільки прориваються на поетичний кін», – ідеться в анотації «Степу».

Досить вдало із творчим доробком авторок та їхніми біографіями поєднано художнє оформлення книги – робота Галини Новоженець зі Львова.

Друг Читача

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 398