Літературне угроповання СТАН, а саме Ярослав Мінкін, Олена Заславська, Євгенія Баранова та Олена Руда приймуть участь у Львівському міжнародному літературному фестивалі, який проходить в межах Форуму видавців у Львові 12-16 вересня 2012 року.

Фокусною темою Фестивалю є «Подорожі до літератури». Один із найбільших літературних фестивалів Європи, що об’єднує близько 150 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів із України та 16-ти країн світу.

«Форум видавців — це головна подія літературного життя країни. Це можливість відкрити для себе нові інтелектульні горизонти, знайти нові теми, поспілкуватися, набратися досвіду. Це цілий вир подій, вражень від яких вистачає на цілий рік. Ми їдемо не з пустими руками. Окрім нових віршів та поем ми презентуємо наш фестиваль Артодром, який поєднав літературу, комікс та стріт-арт, перетворивши наше місто на культурний об’єкт, а також книгу «Із жертв у ліквідатори» — каже поет Олена Заславська.

Про фестиваль:

Головний гість – DBC Pierre (Велика Британія), лауреат найпрестижнішої літературної нагороди – Букерівської премії, яку отримав за книжку «Vernon God Little» (2003). Саме після цього автор здобув визнання за межами своєї країни, а його роман отримав ще дві нагороди (премія Вайтбреда та відзнака Дублінського університету ім. Джеймса Джойса), що приєднали його до когорти таких імен, як Салман Рушді, Шеймас Гіні, Джоан Роулінґ.
У межах Літературного фестивалю відбудеться презентація першого україномовного перекладу письменника – останньої книжки «Світло згасло у Країні Див». Більше інформації про автора на сайті: www.dbcpierre.com

Країни-учасники фестивалю: Австралія, Австрія, Велика Британія, Грузія, Латвія, Македонія, Норвегія, ПАР, Польща, Росія, Сербія, Словаччина, США, Україна, Хорватія, Чехія, Швеція.

Спецпроекти фестивалю:

• Всеукраїнський проект «КОНТЕКСТ». Здійснюється за підтримки програми і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Учасники «Контексту» – українські та іноземні письменники, перекладачі, літературні критики, культурні менеджери, журналісти та блоґери, організатори різних літературних подій. Під час проекту відбуватимуться воркшопи із українськими та іноземними експертами культурного менеджменту, бліц-презентації учасниками власних літературних подій та проектів, публічні інтеракції у вигляді літературних читань, а також дискусії із залученням сучасних медіа-технологій.

• Фестиваль перекладів «TRANSLIT». Єдиний та перший в Україні проект, спрямований на масштабну промоцію та розвиток перекладацької діяльності як дієвого засобу підтримки літератури і феномену перекладу як механізму міжнародної культурної взаємодії й комунікації.

• Фестиваль «Бруно Шульц: до 120-річчя від дня народження та 70-річчя трагічної загибелі». Серія акцій, присвячених культовому письменнику та художнику із Дрогобича. Фестиваль поєднує у собі виставки, покази художніх фільмів, презентації перекладів прози. Окрім того, відбудуться дискусії, присвячені творчості та постаті автора.

• Фестиваль «Від Сковороди до Сковороди»: 290 років від дня народження. Тематична виставка книжок, майстер-класи барокової музики і співу від Тараса Компаніченка, поважні та веселі дискусії про видатного українського філософа-мандрівника.

• «Ніч поезії і музики нон-стоп». Найпопулярніша акція в межах фестивалю та унікальний синтетичний проект, що поєднує літературу й музику. В акції візьмуть участь понад 30 поетів з України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, ПАР, Канади, США, Австралії та Хорватії. Акція відбудеться в ніч із 15 на 16 вересня.

А також:
• Відкриття 7. Львівського міжнародного літературного фестивалю. 12 вересня
• Дискусія з нагоди виходу українського перекладу книжки американської письменниці й філософа Сюзан Зонтаг «Хвороба як метафора» за участі: доктора медицини, професора, психолога Олега Чабана (Україна), соціолога та перекладача Бориса Дубіна (Росія), журналіста Євгенія Панюшкіна (Росія) та директора Інституту американської культури Гданського університету Марека Вільчинського (Польща). Проводиться з ініціативи та за підтримки фонду Ріната Ахметова «Розвиток України»
• Виставка всесвітньо відомого іспанського ілюстратора Пабло Амарго. www.pabloamargo.com Проводиться з ініціативи та за підтримки Посольства Іспанії в Україні. Галерея «Primus», 12-16 вересня
• Вистава за віршами нобелівського лауреата Тумаса Транстрьомера. 14 вересня
• Спецпроект від журналу «ШО» і фестивалю «Київські лаври». 14-16 вересня
• Вечірка-закриття 7. Львівського міжнародного літературного фестивалю.16 вересня

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 1 284