Отже, нагадуємо – редакція «Тиску світла» розпочинає проект «Бібліотека 2012: книжки кінця світу», у рамках якого ми пропонуємо діячам культури відповісти на одне питання: яку б книгу вони врятували для людства, якби мали змогу пережити кінець світу? Для легшого модулювання ситуації, ми запропонували розглядати, як приклад епізод з голлівудської стрічки «2012».

Першими на наше опитування відгукнулись сучасні українські літератори. Поет з Харкова Олег Коцарев вважає за доцільне врятувати від Апокаліпсису роман «Улісс» Джеймса Джойса. «По-перше, мені його просто приємно читати (та й вистачить надовго), а по-друге, з цієї книжки запросто можна буде «відклонувати» ледь не всю приємну мені літературу — від Біблії до сучасної української поезії», — говорить Олег Коцарев.

Письменник Антон Санченко планує врятував для людства «Енеїду» Івана Котляревського. На це в нього є чотири причини – «По-перше це класика, хоча й перелицьована, по-друге, це наша классика, по-третє, людство після кирдика опиниться в схожій ситуації, а там є все, аж до рецептів галушок, навігаційних порад і шкільних завдань з латини, і по-четверте, самого Вергілія врятує хтось інший»

Для поета Павла Коробчука книгою останніх часів став роман Габріеля Гарсія Маркеса «Кохання в час холери». «Це одна з моїх улюблених книг. Бо, коли буде кінець світу, тобто «холера», то і тоді треба буде вміти віднайти кохання. тобто, саме «Кохання в час холери)», — аргументує свою відповідь Павло.

А ось поет Богдан-Олег Горобчук вважає гідною порятунку книгу «Великий міст» Олега Лишеги — найповніше на сьогодні його зібрання поезії, що вийшло 2012 року. «По-перше — бо вона дуже глибока, це квінтесенція поезії якою вона має бути (на мою думку),по-друге — бо вона мудра, в ній є місце насправді важливим емоціям, по-третє — бо вона містить основні архетипи, по яким можна відтворити людину як таку», — говорить Горобчук.

Отже, це була перша полиця у нашій бібліотеці кінця світу, а ми продовжуємо наш проект, залишайтесь з нами.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 944