Вчора, 26 грудня, у Національному музеї літератури відзначили 120-річчя від дня народження першого українського футуриста Михайля Семенка. Літературний вечір мав футуристичну назву «Виставка поетів імені Михайля Семенка».

Про це повідомляє Друг Читача з посиланням на організаторку заходу, члена Літературного угруповання «СТАН» Любов Якимчук.

Семенко

Читання проходили у виставковій залі, де було експоновано фотографії, книги та документи, пов’язані з Михайлом Семенком.

Іван Драч розказав про святкування 100-річчя Семенка у Києві та прочитав вірш про те, як на 100-річчі Семенка зібралося 100 людей.

Іван Малкович, який, до речі, є скрипалем, як і був Михайль, прочитав кілька віршів першого українського футуриста та оголосив про видання «Української поетичної антології» (скорочено – «УПА»), у якій буде вміщено вірші Семенка. Книга вийде у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Поет Олег Коцарев розказав трохи про харківський період Семенка, а поетка Юлія Стахівська анонсувала вихід «Антології україського поетичного авагнгарду: 1910-1930 рр.», яка з’явиться наступного року в «Смолоскипі».

Поет та літературознавець Андрій Підпалий прочитав, на його думку, «іншого» Семенка, вірші не про дам та кав’ярні, не епігонські, а цілком оригінальні.

Любов Якимчук, поетка та координаторка вечора «Виставка поетів імені Михайля Семенка», вела захід та розказувала цікаві історії з біографії поета і футуристів, зокрема про тур учасників «Нової ґенерації» Донбасом:

- У  числі журналу футуристів «Нова ґенерація», що вийшов влітку 1929 року, розміщений протокол організаційного засідання про тур Донбасом. Футуристи, серед яких були поети і художники, поїхали надихнутися індустіальними ландшафтами. Мали виступи в клубах Артемівська, Горлівки, Макіївки та Сталіного (нинішнього Донецька), а також спускалися у вибій (чи забій, як пише Полторацький). Після того вийшло багато нових віршів про Донбас, статей. Я планую якось повторити цей тур, запросивши туди присутніх тут поетів, – розповіла Любов Якимчук.

Також читали вірші Михайля Семенка та власні такі поети, як Макс Лижов, Мирослав Лаюк, Василь Лозинський, Олена Герасим’юк та Вано Крюгер.

Наприкінці вечора виступив рідний племінник поета – Марко Миколайович Семенко, який висловив жаль з того приводу, що на території недобудованого Биківнянського меморіалу ще немає куди принести квіти Михайлеві Семенку. А також сказав, що, можливо, потрібно було би назвати іменем першого українського футуриста вулицю, якщо не в Києві чи Харкові, то принаймні в Хоролі, де він навчався, чи в Кибинцях, де народився поет.

Захід відбувається в рамках проекту «Рік Семенка».

Довідка.

«Рік Семенка» – акції, що проходили протягом 2012 року та присвячені 120-річчю від дня народження Михайля Семенка.  Це – літературні читання в книгарні «Є» Києва та Львова, читання на харківських «Київських Лаврах», обговорення в львівському «Кабінеті», лекція «Під знаком Семенка» відомого мистецтвознавця Дмитра Горбачова, Ніч поезії і музики нон-стоп з присвятою Семенкові на Форумі видавців у Львові та ін. Проект «Рік Семенка» започаткували українські поети – Любов Якимчук та Олег Коцарев.

 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 544