Сьогодні у рамках дій Асамблеї діячів культури України у Музеї ім. Гончара відбулася зустріч працівників музейної сфери, на якій обговорювалася ціла низка дотичних до цієї сфери питань. 

Учасникам події було запропоновано обрати серед своїх лав делегатів, які братимуть участь у діяльності Асамблеї, а також погодити ім’я можливого кандидата на посаду міністра культури України. На зустрічі були представники Національного художнього музею України, Музею ім. Гончара, Музею історії Києва, Національного заповідника «Софія Київська», Музею Булгакова, Національного Києво-Печерського заповідника, Музею Голодомору тощо.

Серед запропонованих музейниками кандидатур на посаду міністра культури були кандидатури Олесі Островської-Лютої, Олеся Пошивайла та Василя Рожка, проте спільної думки зібрання так і не досягло.

«Подібні зустрічі необхідні, адже вони акумулюють ідеї. Сьогодні відбулася неформальна міжмузейна комунікація, на якій завдяки присутності музейників різного підпорядкування було почуто багато думок. Можливо, в сенсі результативності ця подія і була малоплідною,  бо ми не маємо ані одностайної думки, ані кандидатури на посаду міністра. Проте ми всі у процесі, головне, що люди хочуть змін та хочуть бути почутими,» - каже Тарас Компаніченко, науковий співробітник Музею книги та друкарства України, а також заслужений артист України і лідер гурту «Хорея козацька».

Владислав Піоро, якого було обрано одним з делегатів від зібрання працівників музейної сфери і який представлятиме цю галузь під час зустрічі Асамблеї, наголошує на тому, що майбутній міністр культури не повинен обов’язково бути діячем музейної, кінематографічної чи іншої сфери, перш за все він повинен бути вправним менеджером, адже його завданням буде не лише опіка над музеями абощо, а робота з культурою країни в цілому.

Слід наголосити на тому, що зустріч планувалося провести у Музеї книги та друкарства, який знаходиться на території Лаври. Проте керівництво заповідника розпорядилося зачинити браму, аргументувавши свої дії письмовим розпорядженням директора. Жодного документа, який би підтверджував ці слова, музейникам не було надано, тим не менш зустріч довелося перенести до Музею ім. Гончара, що знаходиться неподалік.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 85