«Не мовчи»

Під таким гаслом 13 березня на «Гострій могилі» пройшов День пам’яті Петра Біливоди. Справжнє ім’я — Петро Миколайович Шевченко. Цю велику людину знають далеко за межами Луганська, але  тих хто ще не знає, хочу познайомити з ним. Шевченко (Біливода) Петро Миколайович народився 1954 р. в селищі Біловодськ Луганської області. Закінчив філологічний факультет Луганського педінституту. Працював учителем, а потім журналістом в обласних та республіканських газетах. Трагічно загинув 13 березня 1997р  Автор збірки поезій «Ось така мені випала доля» (1998);один з авторів поетичних книжок «Трилисник» (1990) та «Декалуг» (1994), публікацій в альманахах, часописах. Прийнятий до НСПУ посмертно.

Рідні та друзі Петра Шевченко(Біловоди) щороку збираються біля його пам’ятника. . В цьому році ми відмічаємо 60-ти річчя з дня народження поета та журналіста і просто талановитої і світлої людини.

Пам’ятний день відбувся завдяки підтримці організації «Друзі Петра Біловоди», а саме Фролову Валерію Степеновичу (соратнику і товаришові Петра), Дейнегіної Тетяни Олександрівни (заслуженого журналіста України, члена Національної спілки України, доцента кафедри культурології та кіно-, телемистецтва), Неживого Олексія Івановича (доктора фелологічних наук) і багато інших відомих особистостей. Приємно було спостерігати, що до такої важливої події були задіяні і студенти ЛНУ імені Т.Г Шевченко та інститута культури та мистецтва.

На могилу було покладені квіти, а прямо на майданчику напроти пам’ятника Петра Біливоди було викладено серце із склянок зі свічками, поставили його портрет і поруч книги з творами Петра. Це було символічно і чуттєво. Усім був зрозумілий сум за трагічно загинутим справжнім героєм і незвичайної сили людини.

Брали слово для виступу друзі та гості. Казали тихо, але чутно було всім. Пригадували спільні події, казали добрі слова, читали свої вірши і вірши Біловоди. Подію висвітлювали журналісти телеканалів «Ірта», та «ЛОТ». На завершення Дня вшанування церковний службовець провів обряд «Молебен».

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 178