21 березня о 17:00 у Музеї історії міста Києва відбудеться презентація книги Олександра Кучерука «Пам’ятник Тарасові Шевченку перед Київським університетом», а також зустріч із автором. 

 

Історія створення пам’ятника Тарасові Шевченку у Києві драматична. Спочатку він мав стояти біля Михайлівського монастиря, але влада на тому місці встановила пам’ятник княгині Ользі, який, правда, невдовзі було знищено. Замість нього у 1921 році навіть було закладено перший камінь пам’ятника Т.Шевченку, але на тому й зупинились.

 

До справи повернулись після перенесення столиці з Харкова до Києва у 1934 році. Визначили – бути пам’ятнику Кобзареві у парку Воровського  перед Київським університетом. Одразу розібрали постамент пам’ятника цареві Миколі Палкіну і віддали той камінь для встановлення надгробка голові Центральної Ради М.Грушевському. А Шевченків монумент доручили перевіреним Харковом російському скульптору М.Манізеру та архітектору Й.Левінсону.

 

Перша спроба вийшла невдалою, скульптуру привезли, подивилися і забракували та й віддали у Канів на могилу Кобзаря, а автори за рік зробили новий варіант. 6 березня 1939 року відбулось відкриття пам’ятника. Отож, від задуму до втілення минув не один десяток років.

 

Адреса музею:

вулиця Богдана Хмельницького, 7

(станція метро «Театральна»)

 

Вхід вільний

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 143