12 квітня 2014 року з 11:00 до 14:00 в Музеї Івана Гончара триватиме Родинний фестиваль писанкарства (в рамках Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «ОРЕЛІ»).

 

Традиції, що передаються від покоління до покоління набувають особливої сили та значення в житті кожної людини, яка є продовжувачем і носієм культурного коду своїх пращурів. Написання писанок є глибокою духовною пам’яттю нашого народу. Це шлях і форма пригадування себе через символи і знаки, зображувані споконвіків на великодніх писанках, це особлива форма спілкування зі світом, світом внутрішнім і зовнішнім.

 

Цьогорічний родинний фестиваль писанкарства набуває особливого значення у зв’язку з подіями, що відбуваються на нашій землі. В знак шани і любові один до одного, до нашої землі, до цілого світу родинний писанковий фестиваль присвячуємо Небесній сотні. Оскільки писанки в українській традиції писали не лише для живих, а й для тих душ, що відійшли, наша присвята є прямою вдячністю і шаною тим, хто зустрічає Світлий Великдень в інших світах. Через збереження пам’яті, культури, історії постає народ.

 

Родинний фестиваль писанкарства відбуватиметься 12 квітня 2014 року з 11:00 до 14:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» за адресою: м.Київ, вул.Лаврська,19 (м.Арсенальна). До участі запрошуємо дітей з батьками, бабусями та дідусями без вікових обмежень. Учасниками можуть стати лише родини, а не окремі її представники. Наприклад, онука, мама та бабуся або діти з матусею і татком. Темоюцьогорічного фестивалю писанкарства буде «древо роду», яке має безліч різноманітних форм та виявів у традиційній культурі і, що найважливіше, береже силу наших родів і забезпечує безперервне їх продовження

 

Виставка писанок родинного фестивалю, присвячена Небесній сотні, відкриється 16 квітня 2014 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 161