Національний центр Олександра Довженка, який займається реставрацією та архівацією українських фільмів, проведе кінопрограму з лекціями і кінопоказами в рамках Книжкового Арсеналу, який відкривається 8 квітня в Києві.

Як повідомляє LB.ua з посиланням на організаторів програми, відкриється кінематографічна секція показом німого фільму «Сумка дипкур’єра» Олександра Довженка. Фільм 1927 озвучений новим саундтреком, написаним українською групою Zapaska.

«Сумка дипкур’єра» — перший повнометражний фільм Довженка, до роботи над яким його запросили через знання дипломатичного середовища: в 1923 році він працював в Берліні на дипломатичній службі. У фільмі є і камео самого режисера: він з’являється в ролі кочегара.

Показ пройде 8 квітня в 19:00, під час події відбудеться презентація історичного роману Костянтина Тур-Коновалова і Дениса Замрія«Режисер. Олександр Довженко». Ця книга повністю присвячена «Сумці дипкур’єра».

У рамках Книжкового Арсеналу Національний центр Довженка проведе перший курс лекцій зі свого нового проекту — альтернативної освітньої платформи «Культурфільм».

Курс під назвою «КіноУтопія: З історії українського радянського кіно» включає в себе два блоки, один з яких відбудеться 10-12 квітня на Книжковому Арсеналі, а другий — 18-20 квітня в «Майстер Класі». Тема цього курсу — розвиток і занепад політичних і соціальних утопій минулого, зокрема, соціалістичного. На Книжковому Арсеналі покажуть три фільми, які будуть супроводжуватися лекціями від кіноекспертів і теоретиків кіно -Наташі Друбек, Михайла Собуцького і Станіслава Мензелевський.

Програма лекцій на Книжковому Арсеналі:

10.04 — «Революція, утопія, авангард». Показ: «Строгий юнак» (1935) Абрама Роома за сценарієм Юрія Олеші. Лектор: Наталія Друбек, теоретик кіно і медіа, дослідник радянського кіно сталінського періоду.

11.04 — «(Не) можливість сталінської утопії». Показ: «Аероград» (1935) Олександра Довженка. Лектор: Михайло Собуцький - культуролог, завкафедрою культурології НаУКМА.

12.04 — «Утопічність і розважальність постсталінського мюзиклу». Показ: «Їхали ми, їхали» Юрія Тимошенко, Юхима Березіна і Василя Лапокніша. Лектор: Станіслав Мензелевський — дослідник культури, кінокритик.

Нагадаємо, Книжковий Арсенал пройде в Києві в 4-й раз. У 2013 році фестиваль проходив з 24-го травня по 1-е червня, де в рамках фестивалю і книжкової виставки пройшли поетичні читання, лекції, майстер-класи та дискусії, що об’єднують літературу і мистецтво.

Джерело: http://www.newsru.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 75