Семиметровий рушник, на якому вишито вірш Тараса Шевченка з його «Заповіта», мовами сорока трьох народів Криму створили кримські майстрині, учениці видатної вишивальниці, героя України Віри Роїк.

 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у прес-службі Кримського краєзнавчого музею, де буде виставлено вишитий рушник найближчої п’ятниці.

 

«Так співпало, що рушник, над яким більш як чотири місяці працювали вишивальниці, буде приурочений не лише до 200-річчя Тараса Шевченка, а й до дня народження Віри Сергіївни Роїк, який шанувальники її пам’яті відзначають 25 квітня», — повідомили у прес-службі.

 

У листопаді-грудні минулого року був розроблений макет вишивки для рушника за малюнками Віри Роїк, а також переведено вірш:

 

«І мене в сім’ї великій

 

В сім’ї вольній, новій

 

Не забудьте пом’янути

 

Незлим тихим словом».

 

Дане завдання було успішно виконано Союзом дизайнерів Криму і співробітниками етнографічного музею.

 

Віра Роїк пішла з життя на 100 році життя в 2010 році у Сімферополі. Її роботи відомі в Україні та далеко за її межами, вони зберігаються у 36 музеях світу. Володіючи 300 видами вишивальної техніки різних народів, вона проявила себе як талановитий майстер і художник, стала відомим збирачем, дослідником і пропагандистом народної творчості, педагогом і наставником, яка більш як півстоліття передавала таємниці майстерності у школі української народної вишивки.

 

За ініціативою у Сімферополі створено музей декоративного мистецтва і салон творчості самодіяльних художників Криму.

http://www.eveningkiev.com/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 212