16-17 травня Школа журналістики Українського католицького університету за підтримки проекту www.mymedia.org.ua запрошує на ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Медії та ідентичність» (Програма конференції). Конференція пройде у конференц-залі філософсько-богословського факультету УКУ (місто Львів, вулиця Хуторівка, 35а – як знайти). Вхід вільний для всіх охочих.

Доповідачі з України, Польщі, Росії, Вірменії, Білорусі, Туреччини проаналізують радикальні зміни нових медій, процеси формування ідентичності сучасної людини в тісному симбіозі людина-технологія, що є принципово новим явищем суспільного життя; покажуть вплив нових медій на порядок денний традиційних ЗМІ; звернуть увагу на культурні травми в практиці кіно; ознайомлять з рефреймингом кінематографічних уявлень про минуле на прикладі українського та міжнародного досвіду; з’ясують лінгвістичні аспекти міжкультурних комунікацій; звернуться до конфлікту цінностей як фактору етнополітичної мобілізації; розглянуть комунікативний потенціал конструювання ідентичностей і нові виклики постсекулярного суспільства, а також  відкриють силу політичних міфів та етнокультурних стереотипів.

Конференція «Медії та ідентичність» відбуватиметься у складний для України час, – коментує керівник Школи журналістики УКУ Ігор Балинський. – Україна важко, з боями – у прямому, а не переносному значенні, намагається позбутися радянської ідентичності. Коли ми планували тематичні напрями конференції, то гадки не мали, що частина з них матеріалізується. Так склалося, що саме нові медії та масовий кінематограф є сьогодні одними з ключових інструментів навіть не боротьби, а справжньої війни за майбутнє України. Більше того, власне нові медії стали тими комунікаційними каналами, які формують в українському медіапросторі надважливі ціннісний та ідентифікаційний дискурси.

Окремо наголошу: ця конференція є вкрай важливою для Школи журналістики УКУ, оскільки започатковує інтерактивну міждисциплінарну платформу для обговорення актуальних медійних питань та обміну міжкультурним досвідом. Її формат спрямований на створення відкритого, динамічного науково-дослідницького середовища для вивчення нових медій і динаміки їхнього розвитку; з’ясування медійних, соціокультурних і політичних впливів у кінематографічних практиках свого часу з погляду конвенцій ідентичності.

 

Джерело: http://journalism.ucu.edu.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 32