Молодий український піаніст Антоній Баришевський переміг на 14-му міжнародному фортепіанному конкурсі Артура Рубінштейна, результати якого були оголошені напередодні пізно ввечері в Тель-Авіві, повідомляє NEWSru Israel.

26-річний піаніст отримав золоту медаль і перший приз (40 тис. доларів з фонду сім’ї Пратт-Австралія), а також приз за найкраще виконання твору ізраїльського композитора (Лабіринти підсвідомості Беньяміна Юсупова).

Російська піаністка Марія Мазо удостоїлася особливого призу Улюблениця публіки.

Срібна медаль і другий приз (20 тис. доларів з фонду Сари і Моше Майєр-Ізраїль) дісталися 25-річному Стівену Ліну (США).

Бронзову медаль і третій приз (15 тис. доларів з фонду Арнольда і Маджоре Зифф-Лідс, Великобританія) отримав 20-річний Сенг Чжин Чо (Південна Корея).

Приз за «Найкраще виконання класичного концерту» отримав 18-річний італійський піаніст Леонардо Колафеліче. Він же удостоєний призу «Найвидатніший піаніст, який не досяг 22 років». Йому ж вручений ще один приз — «За найкращу інтерпретацію Шопена».

Призи за найкраще виконання камерної музики розділили Сенг Чжин Чо (Південна Корея) і Андрейс Осокінс (Латвія).

Два фінальні вечори, коли кожен із шести фіналістів виконував концерт з оркестром, проходили у тель-авівській залі «Гейхал а-Тарбут» 28 і 29 травня. Ізраїльським філармонічним оркестром диригував Ашер Фіш. У церемонії нагородження брала участь Аліна Рубінштейн — молодша донька Артура Рубінштейна.

Польський музикант Артур Рубінштейн, ім’я якого має цей конкурс — особистість легендарна. Його музичний шлях почався в 1900 році в Берліні, а завершився в 1976-му в Лондоні. З його ім’ям пов’язано багато відкриттів у мистецтві ХХ століття. Воно давно вже стало легендою в історії виконавського мистецтва сучасності. Про жодного піаніста XX століття не було написано стільки книг, статей і репортажів, не висловлювалося стільки найрізноманітніших думок.

Рубінштейн першим познайомив багатьох з творами Стравінського і Шимановського, поклав початок світовій популярності Віла Лобоса, Альбеніса, Гранадоса і де Фальї, був дивовижним інтерпретатором творів Равеля, Пуленка, Мійо.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 16