У п’ятницю, 15 серпня, о 19:30 PinchukArtCentre проведе Літературну ніч, що буде присвячена темі пам’яті. Літературно-мистецька акція відбудеться в рамках програми SUMMERпропаганда — серії публічних кінопоказів, дискусій та публічних заходів в контексті групової виставки «Страх та надія». Метою заходу є продовження діалогу між мистецтвом та літературою, а також створення платформи для розглядання представлених робіт крізь незвичну «текстову» оптику.
В Літературній ночі, що складатиметься з двох частин, візьмуть участь журналістка та авторка книги «Єлюди» Крістіна Бердинських, письменниці Софія Андрухович, Катерина Бабкіна, Ірена Карпа та інші. Кураторка «Літературної ночі» — журналістка та літературна оглядачка Ірина Славінська.

Програма Літературної ночі в PinchukArtCentre:

19:30-20:30
Читання книги «Єлюди» Крістіни Бердинських
Місце проведення: зала з роботою Жанни Кадирової «Натовп», 2 поверх, PinchukArtCentre.
Робота Жанни Кадирової «Натовп» складається зі скляних вітрин, в кожній з яких міститься колаж із вирізок щоденних газет за 2012 рік. Кожен із цих колажів є портретом натовпів людей із різних країн світу — таких, якими їх видно зі сторінок друкованої преси. Саме поруч з роботою «Натовп» учасники літературної ночі почують та побачать вже літературно-документальний колаж історій людей Майдану 2013-2014 років. Десяток українських письменників зустрінуть один одного та історії Інших – відомих і невідомих людей – крізь практику читання «всліпу» уривків книжки «Єлюди». Це читання – випадкова зустріч, що дозволить пригадати власну участь у новітній історії та побачити цей особистий досвід крізь призму роботи ЗМІ, які фіксують світ «так-як-є» і водночас надають певний ракурс бачення.
Книжка «Єлюди» створена журналісткою Крістіною Бердинських, яка під час Євромайдану записувала в рамках Facebook-проекту «Єлюди – Maidaners» живу історію очевидців і безпосередніх учасників подій, які змінили країну. Читання «Єлюди» в рамках Літературної ночі відбуваються з люб’язної згоди авторки проекту.
Учасники читань: журналістка Крістіна Бердинських, письменники та поети Катерина БабкінаАнатолій ДністровийАртем ЗахарченкоІрена КарпаПавло КоробчукАртем Полежака, Юлія СтахівськаІрина Цілик та Тетяна Щербаченко.

20:30-22:00
Читання книги «Фелікс Австрія» Софії Андрухович
Місце проведення: зала з роботою Микити Кадана «Експонат. Нероздільне», 3 поверх, PinchukArtCentre.
«Експонат. Нероздільне» – це монументальна робота з попелу Микити Кадана. Попіл — пам’ятник минулому, якого вже нема. Попіл — порожнє місце, згарище. Те, що згоріло без сліду. І те, що відродиться з попелу. В контексті цієї роботи Софія Андрухович вперше читатиме фрагменти свого роману «Фелікс Австрія», котрий вийде друком у вересні.
«Фелікс Австрія» – це історія, що починається з попелу Мармулядової пожежі. Дія роману відбувається в довоєнному Станіславові, в час, коли світ іще не згорів дотла у вогнищі двох Світових воєн. На тлі сцен реальності, якої більше немає, постають вічні сюжети про життя, смерть і любов.

Участь безкоштовна. Зважаючи на обмежену кількість місць у залі, просимо попередньо зареєструватись за телефоном +38 044 590-08-58 або надіслати запит на e-mail:info@pinchukartcentre.org

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 21