Напевно, жоден народ не можна дорікнути в «нелюбові» до ляльок, але такої кількості ляльок, яка існувала, та й існує донині в Японії, немає ніде в світі. Японію не даремно називають «Країною 10000 ляльок». Десятки видів і підвидів, сотні переплетень і симбіозів, лялькові майстерні з багатовіковою історією та традиціями — всім цим може похвалитися тільки Японія.

На жаль, навіть після «відкриття» Японії 150 років тому, ця країна залишається ще загадкою і досить закритою для більшості європейського населення, особливо в галузі мистецтва. Японська культура постійно перебуває в полі зору європейців. Лакові вироби, фарфор, гравюри укійо-е, нецке, бойові практики, ікебана — це лише невеликий перелік, найбільш відомих японських мистецтв на Заході.

Японський ляльковий світ — це порівняно «новий» для європейців вид мистецтва, хоча в самій Японії він існує сотні років. Більшість японських традиційних ляльок, особливо старовинних, зовсім не схожі на ляльок в нашому традиційному розумінні: Імператорська пара і весь двір; великі полководці і прості воїни-самураї; гейші і куртизанки; казкові та міфологічні персонажі — всі вони нагадують людей, реальних чи міфічних, але все ж людей.

Японські традиційні ляльки — це ляльки своєрідні, більшість з них призначені для милування, споглядання, захоплення. Хоча існує і величезна кількість ігрових ляльок, які виконують ту ж функцію, що і в усьому світі. Завдяки своїй різноманітності, японські ляльки охоплюють найбільш широкий спектр «споживачів»: дорослих і дітей; чоловіків і жінок.

Кожна японська лялька, будь то для милування або для гри — це справжній витвір мистецтва!

З 1 по 30 листопада у жителів і гостей міста є унікальна можливість насолодитися цим дивовижним мистецтвом.

Виставка двох приватних колекцій Валерія Бондаренко та Олексія Нужного спільно з Дніпропетровським національним історичним музеєм ім. Д.І. Яворницького представляє японські традиційні ляльки XVIII, XIX, першої пол. XX вв. Відвідувачі зможуть помилуватися Імператорськими ляльками, ляльками-воїнами, ляльками на День Дівчаток, ігровими та церемоніальними ляльками і безліччю інших, більшість з яких зникли, як вид, і зараз їх можна побачити тільки в музеях і приватних колекціях.

На виставці будуть представлені також жіноче та чоловіче кімоно, гравюри і сувої; лакові вироби; колекція сигнальних жезлів самураїв-воєначальників; оригінальний костюм для ритуального самогубства воїна-самурая і багато іншого.

Більше 250 експонатів на спільній виставці дозволяє стверджувати, що це воістину унікальний захід не тільки на території України, а й усієї східної Європи за останнє десятиліття!

Джерело: http://prostir.museum/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 13