14 листопада у Щербенко Арт Центрі відкриється виставка білоруського художника Олександра Некрашевича «Генеза», який працює на стику поп-арту з образотворчими каламбурами. В Києві митець представить серію з десяти олійних полотен.

Поєднуючи різні підходи до визначення поняття «генеза», автор стикається з рядом питань і шукає відповідь на них. Олександр Некрашевич так говорить про свою виставку: «Вже в слові «генеза» закладено зіткнення двох тем – науки та релігії. На протиріччі цих тем і вибудовується проект. Згідно з біблійним потрактуванням, людина створена за образом і подобою Божою.

Але вчені-генетики кажуть, що людина на 40% – черв’як, на 60% – муха, на 80% – миша, на 95% – свиня, на 98% – шимпанзе; кров шимпанзе і людини ідентична; за складом білка, ми є найближчими родичами крокодилів… Можливо, первісні народи з культом тварин, тотемізмом, зооморфізмом і подібним були ближчими до розуміння істини? Таким чином, ми відходимо від єдинобожжя і повертаємося до архаїки, до язичництва. Живописні образи будуються на поєднанні зображень тварин і людей, на перетині «кодів», у даному випадку не генетичних, а візуальних, смислових та інше».

Джерело: http://cultprostir.com.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 21