20 листопада, о 18.00, у Будинку письменників (вул. Банкова, 2) відбудеться презентація книжки «Майдани і магнати» Станіслава Бондаренка.

Це своєрідна поемна трилогія про випробування українців історією й сучасністю, про справжнє і вкрадене первородство „братів”, молодший з яких „готує знов чечевицю”, хоча: „Ще як перша жаба учила „ква”// на безлюдній річці, що звуть Москва, //в Києві вже сотнями чинні храми // транслювали Віру з небес хрестами”.  Це книжка про те, як „людству з Україною повезло”, про презирство до смерті на Майдані і в „підмайданні”, де народжується „мрія на руїнах”, викривається зрада й шпигунство, де „б’ється серце Європи”, де рідні брати стають ворогами, а вчорашні вороги – однодумцями й соратниками, серед яких і недавні олігархи, що своєю самосвідомістю й діями дозріли до звання справжнього захисника людської й державницької Гідності.

Дві з трьох представлених у книжці поем-кліпів вже відомі – і не лише вітчизняним читачам: це перекладена п’ятьма мовами й видана навесні книжкою в Парижі „Нічна розмова з Європою” (2011), яку назвали „передчуттям Майдану”, та „Пікнік із мільярдером, або Травми трав” (2012) – перша в нашій літературі спроба проникнення в лабіринти життя й психології новітнього прошарку олігархів. А в третій, історично-детективній поемі-кліпі „Майдани і магнати, або Магія магми” (2014) герої попереднього твору – втаємничений „новий українець” Хо і його вчорашні антиподи поет Ярослав та „афганець” Борода, – зустрічаються  „на лінії вогню”.

Як написав у передмові академік М. Жулинський, „ автор у цьому поемному триптиху відкрив новий тип рефлекторно-філософської лірики, базованої на експресивній суб’єктно-образній стратегії. Поеми відзначаються динамічною з’явою несподіваних художніх асоціацій і символів, внутрішньою потребою репродукування особистих вражень та прагненням „розколоти” слово, завдяки віртуозній „пробі на зуб”, і добути з цього горішка нові семантичні смисли”.

Ілюстратором книжки виступив видатний художник-графік Сергій Якутович.

До участі запрошені: Дмитро Павличко, Юрій Щербак, Михайло Слабошпицький, Микола Жулинський, Рауль Чілачава, Сергій Якутович, Олександр Божко,  Микола Славинський, Рустем Жангожа, Дмитро Дроздовський, народні артисти України Ніна Матвієнко і Леонід Сандуленко та інші.

Вечір веде Володимир Шовкошитний.

Книжку „Майдани і магнати” цього року висунуто на здобуття Шевченківської премії.

Джерело: http://bukvoid.com.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 37