«Скарби рідної землі» – спільний проект Музею Івана Гончара та відомих особистостей сучасності, присвячений двадцятиліттю Музею. Українські співаки, тележурналісти, художники, кінорежисери, вбираючись в одяг тієї місцевості, де вони народилися, звідки походять їх роди, презентують на сторінках календаря найкращі зразки народного одягу XX ст. зі збірки Музею. Автентичні зразки доповнені реконструкціями з приватних колекцій.

 

Цей календар мав побачити світ наприкінці минулого 2013 року, проте завдяки подіям, що змінили нас і нашу країну, видання було відтерміновано. Його актуальність за цей час набрала ще більшої гостроти, оскільки протягом останнього року у багатьох українців відбулися глибокі процесі самоідентифікації, відбулося об’єднання нації. На сторінках календаря через народний одяг проявлений колорит та розмаїття різних регіонів України. Учасники ж проекту своєю діяльністю творять сучасний український культурний простір та є самобутніми представниками різних регіонів, що несуть у собі духовний спадок роду й силу землі, на якій народилися їхні батьки, діди, прадіди. Для кожного з них історія та культура свого народу є тією силою, що допомагає бути і творити сьогодні.

Проект здійснили: дизайн та макет – Микола Гончаров, фото – Олександр Бойко, науковий консультант – Юрій Мельничук, куратор проекту – Мирослава Вертюк.

В рамках презентації відбудеться прес-конференція за участі телеведучої Тетяни Даниленко, учасників гурту «Kozak System», телеведучої та художниці Анжеліки Рудницької, українських співаків Тоні Матвієнко, Ілларії, Олега Скрипки, Галини та Лесі Тельнюків, Марії Бурмаки

10 ексклюзивних примірників календаря з особистими автографами учасників проекту на кожній сторінці буде продано на аукціоні, який відбудеться 4 грудня в рамках презентації. Кошти від придбаних на аукціоні календарів будуть витрачені на теплі-теплі речі для воїнів АТО.

Початок заходу — 4 грудня 2014 р. о 17.00.

Джерело: НЦНК «Музей Івана Гончара»

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 29