У Музеї історії міста Києва триває унікальний проект — перша в Україні інтерактивно-мультимедійна виставка «1914. Київ. Мир/війна».

1 серпня 1914 року Німеччина оголосила війну Росії — почалася Перша світова війна. Через українські землі проходив Південно-Західний фронт завдовжки більше 400 км, польове управління якого знаходилося в Києві.

Експозиція, до створення якої долучилися понад 10 столичних музеї, колекціонери та науковці, переносить відвідувача у передвоєнний Київ, котрий став прифронтовим форпостом, та демонструє життя його мешканців, які вирушали на війну, втрачали рідних, підіймали промисловість, допомагали військовим, збирали для них теплі речі, приймали поранених. У виставкових залах можна зустріти оригінальні артефакти, світлини, документи тих часів. Тут представлений побут киян: одяг, промислові товари, іграшки, листівки, сувеніри, демонструється історія культури та мистецтва тогочасного Києва, представлено комунальне господарство. Разом з цим представлені й артефакти, що пов’язані із воєнними діями, зброя, військова форма тощо. Частина експозиції присвячена лікарям, що рятували життя учасникам бойових дій.

Загалом виставка демонструє понад 400 експонатів. Повноту картини додає мультимедійна складова — сенсорні панелі, монітори, інтерактивні об’єкти, ігрові елементи.

Основні ціли виставки: порівняння життя та побуту в мирний та військовий час, насичення атмосферою міста вікової давнини, залучення відвідувачів у роздуми про вплив війни на суспільство.

Тематичні блоки виставки: мирний час (світське життя, розваги, музика, кіно, мистецтво, сухий закон, цензура, пропаганда) та воєнний час (технічний розвиток, релігія, медицина).

Створено сторінку виставки на фейсбуці 1914. Київ. Мир/війна (https://www.facebook.com/1914Kyiv), щоб було зручніше комунікувати та висвітлювати новини саме виставки.

Нагадаємо: інтерактивно-мультимедійна виставка «1914. Київ. Мир/війна» відкрилася у Музеї історії міста Києва, що на вул. Богдана Хмельницького, 7. Триватиме виставка до 18 січня 2015 року.

Джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 17