18 грудня в Будинку Архітектора (вул. Бориса Грінченка, 7) відбудеться лекція Євгенії Губкіної «Атомогради України».

 

Атомогради – унікальний феномен в історії радянського містобудування, що не має аналогів у світовій практиці. Це міста-супутники атомних електростанцій з населенням 25–50 тисяч осіб,серед яких велика кількість висококваліфікованих спеціалістів. Разом з тим, атомогради представляють собою загальновживану у радянські часи мікрорайонну структуру з розгорнутим культурно-побутовим забезпеченням й забудовою типовими серіями крупнопанельних житлових будинків.

В Україні збудовано 6 атомоградів: Енергодар, Кузнецовськ, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич, а також сумнозвісна Прип’ять. Катастрофа на Чорнобильській атомній станції розділила життя атомоградів на до і після, докорінно змінивши суспільну думку щодо питань атомної енергетики.

В наш час атомогради є предметом всебічного аналізу та оцінки. Це обумовлено зростаючим інтересом як до радянських містобудівних експериментів, проблем типового масового житлового будівництва, так і до актуальних питань енергоефективності й енергетичної незалежності.

Вхід вільний. Приходьте та приводьте друзів.

Євгенія Губкіна – дослідниця, куратор архітектурних і мистецьких проектів, просвітницьких акцій та заходів. Закінчила Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова за спеціальністю «Містобудування», а потім аспірантуру. Магістерська та кандидатська наукові праці стосувалися реабілітації та розвитку соцміста Харківського тракторного заводу, а також робочих селищ сходу і півдня України. Є розробником та екскурсоводом маршруту «Лінійне місто» конференцій міжнародної організації з документування й охорони спадщини архітектури Сучасного руху DOCOMOMO. У 2013 році створила авангардний жіночий рух «Модерністки». 3 2012 року є консультантом «Українських тижнів конструктивізму». У 2013 році була співавтором проекту галереї сучасного мистецтва Lenin «Україна-Німеччина. 1920-1930. Спільне», в Запоріжжі та організатором виставки у Харкові (Nürnberger House). Організувала урбаністичний колоквіум «Атомогради: планові міста у сучасному суспільстві», який відбувся за підтримки Swedish Institute 19-21 вересня у Запоріжжі. Мешкає та працює у Харкові.

Початок о 18.30

 

Джерело: http://platfor.ma/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 27