На першому поверсі Музею історії міста Києва відкрився новорічний мультимедійний проект «Лялькові розваги». Кияни та гості міста мають змогу познайомитися з мистецтвом авторської ляльки, зануритися в святкову атмосферу фантазійних образів та казкових персонажів.

 

АВТОРСЬКА лялька — це не просто іграшка, а справжній витвір мистецтва, що одночасно поєднує у собі скульптуру, живопис та дизайн одягу. До експозиції увійшли роботи 25-ти лялькарів із усієї України, а також живописні твори Ігоря Єлісєєва та графіка Надії Махницької. Головний акцент зроблений на репрезентації творчості майстрів київської школи, що стоять біля витоків українського лялькарства. Є також роботи з Харкова, Вінниці та Львова. «У 2011 році ми заснували Київську громадську організацію лялькарів «ДеСтиль»,— розповідає куратор проекту Ірина Пільків.— Вона зародилася як об’єднання столичних майстрів і покликана створювати цікаві та якісні, не ярмаркового формату, проекти. Цьогоріч ми не планували виставки, оскільки багато митців задіяні в благодійних фондах, працюють у волонтерських сотнях. Але зрозуміли, що цей проект потрібен, люди втомилися від війни і тривоги, прагнуть свята. Розкішний різдвяний подарунок митцям зробив музей, надавши виставкові зали безкоштовно. В Україні авторська лялька є ще дуже молодим мистецтвом, проте вже маємо своїх корифеїв, цікавих авторів».
У залі праворуч розташувалися ляльки знаних митців з впізнаваною стилістикою, багато з них виховали молоде покоління лялькарів. «Авторську ляльку в Україні почали робити театральні художники, які закінчили Академію мистецтв, тому для неї притаманна міфологічна і театральна тематика,— говорить лялькарка Роксана Рубіс.— Переважно це стаціонарні інтер’єрні ляльки з фактурами і техніками, які використовуються і в театрі». Серед авторів — Ірина Єлісєєва, Катерина Петрик, Тетяна Деревінська, Наталя Рудюк, Наталя Долганнікова. «Під час навчання в Академії мистецтв нам викладали скульптуру і я зацікавилися роботою з об’ємом у поєднанні з кольорами і фактурою,— згадує Ірина Єлісєєва.— Поступово з’являлися певні образи. Першими ляльками були підвісні з рухомими суглобами, до яких я ще планую повернутися. На виготовлення однієї ляльки йде місяць роботи, а невичерпним джерелом є книги з історії костюмів та журнали мод. Наразі я викладаю лялькову скульптуру та техніку ліпки іншим майстрам». На окремому стенді представлені антикварні європейські іграшки кінця XIX–початку XX століть та ялинкові радянські прикраси 1930-40-х років з колекції Лади Лузіної.
Зала ліворуч знайомить із витворами майстрів молодшого покоління. Зокрема, Олена Золотова відроджує старовинні методи виготовлення ялинкових іграшок в техніці ватної скульптури, а Людмила Літвінова крім ватної скульптури робить вінтажні прикраси вікторіанської доби. Майстрині Ірина Кіршина та Оксана Цюпа створюють текстильні ляльки. Також відвідувачі мають змогу побачити різноманітні інтерпретації образу ведмедика Тедді від талановитих українських «теддистів», серед яких Олена Васільєва та Світлана Смаглова. Ляльки французької авторки Анни Мітрані з колекції Тетяни Сазонової є майже копіями справжніх дітлахів… До ляльок у вигляді стилізованих дітей звертаються і київські майстри.
Проект «Лялькові розваги» триває в Музеї історії міста Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) до 11 січня, розклад роботи: пн. з 10.00 до 16.00, вт.- нд. з 10.00 до 18.00. В рамках проекту на відвідувачів чекають інтерактивні ігри, лекції та майстер-класи. Зокрема, 20 січня о 15.00 колекціонерка Тетяна Сазонова розкаже, як змінювалися матеріали, техніки та концепції при створенні ляльки в період з кінця ХIХ століття до наших днів та поділиться власним досвідом колекціонування. Цього ж дня о 17.00 Олена Золотова проведе майстер-клас «Новорічні прикраси з вати». Реєстрація за телефоном (044) 520-28-27

 

Джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 72