В Національному музеї Тараса Шевченка відкрита для огляду експозиція «Українське Різдво». В творах вітчизняних митців розкривається різнобарв’я різдвяних свят — від вишитих ікон, зимових пейзажів, зображень народних традицій до фантазійних образів.

До експозиції на першому поверсі музею Шевченка увійшло понад 80 робіт. «Цей проект триває майже 10 років і вже став брендом нашого музею,— розповіла «Хрещатику» заввідділу організації виставок Людмила Давидовська.— Щороку він оновлюється, ми намагаємося показати твори різних майстрів, цьогоріч представлено лише професійних художників. Тема Різдва і Нового року присутня в творчості багатьох, зокрема Євгена Левченка, Нестора Кізенка, Ореста Манюка, Анастасії Рак, Оксани Іваночко та інших. Збірна виставка цікава тим, що кожен може обрати твори мистецтва, які передають атмосферу свята, на свій смак».
В атріумі музею представлений живопис на склі Анастасії Рак, серед робіт — «Колядники», «Вносять дідуха», «Родина», «Вертеп». «Вона донесла живі традиції, відродила народний наїв,— вважає син художниці Володимир Рак.— Традиція є особливим типом мислення, який досягає істини найкоротшим шляхом, і тому до традиційної культури різних народів зверталися авангардисти на початку ХХ століття. У нас є традиція, яка здатна здивувати Європу і весь світ, до речі, виставка Анастасії Рак у Парижі замість запланованого місяця тривала цілих вісім місяців. Кожен її твір передає сакральні знання, наприклад — парубок із дівчиною біля криниці символізують не лише кохання, а й поєднання першоелементів вогню і води». Поряд — картини Олексія Шевчука, який минулого року провів у музеї персональну виставку. В центрі його робіт — замальовки з сільського життя.
В залах можна помилуватися вишитими з бісеру іконами Оксани Іваночко, численними зимовими пейзажами, а тематичним атрибутом виставки є стіл із дідухом до Святвечора. Різноманіття міських пейзажів демонструють роботи Андрія Некрасова. «Я працюю головним художником в Академічному ансамблі пісні і танцю Національної гвардії України, малюю з дитинства,— розповів він.— Зима — це казка. Як можна не любити цю пору року і свята! На одній із моїх картин зображений наступний день після Різдва на Черкащині, коли тихо і зимно, є й Київ — зимовий Хрещатик і Володимирська гірка». В цікавій авторській техніці, схожій на графіку, працює Василь Корчинський. «На виставці є кілька робіт із серії «Сільське життя», яка представляє різні свята,— говорить він.— Я виріс в селі на Вінниччині, моя вчителька в Києві також спрямувала мене до народних мистецтв. Часто буваю на пленерах в селі, де й «підглядаю» сюжети та композиції зі справжнього життя». На картинах Андрія Коцяка теж люди з села — «Скотар», «Вівтар», «Танці». «Я намагався підкреслити приналежність людини до тієї чи іншої діяльності, її філософію, ставлення до світу,— стверджує він.— Це роботи з серії «Характери», на них люди відпочивають, звідси й зв’язок із Різдвом і зимовими святами». В останній залі знаходяться фантазійні роботи Володимира Тарасенка з серії «Сон в різдвяну ніч». «У картинах я змішую різні реалістичні предмети, людей, поняття,— поділився автор.— Ось в «Антропоморфному саду» дерева сидять, на їх стовбурах є очі, які символізують прозріння, а замість листя — книжки, адже з часом ми стаємо розумнішими».
Виставка «Українське Різдво» триватиме в Національному музеї Шевченка (бул. Шевченка, 12) до 18 січня. Вартість квитка: 15 грн, для учнів, студентів, пенсіонерів — 7 грн. В рамках експозиції щосуботи і щонеділі о 12.00 проводитимуться майстер-класи — можна буде навчитися робити ляльку-мотанку, витинанки, модульне орігамі.
Одночасно з цією виставкою в музеї проходить проект «Разом із Тарасом», який завершує заходи до 200-річчя Тараса Шевченка. Понад 400 дітей — учасників з України і з-за кордону — на батіку намалювали, яким бачать сучасного Тараса: наприклад, на дошці для серфінгу чи на футбольному полі.

 

 Джерело: http://www.kreschatic.kiev.ua/
GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 263