У січні в мистецько-концертному центрі Івана Козловського відбудеться моноспектакль «Мій Маяковський». Своє захоплення лірикою поета та власні думки в ньому висловив автор п’єси й виконавець головної ролі Максим Булгаков.

Для соліста  балету Національної оперети України, в творчому доробку якого є такі великі ролі, як, наприклад, Голохвастов в опереті «За двома зайцями», вистава «Мій Маяковський» не є дебютом. Він був хореографом-постановником і співавтором лібрето до танцювального шоу «Танго життя», яку презентували в опереті в 2009 році, придумавши до нього історію. Цього разу Максим Булгаков спробував себе у драматичному амплуа. «Мене як творчу особистість хвилює питання життя сучасного великого міста, емоційного стану людини, особливо приїжджої, в мегаполісі, й ця тема простежується в обох виставах,— розповів він «Хрещатику».— Але тут я пішов далі: ділюся власними думками про ситуацію, жінок, кохання».
Лірику Маяковського, що захопила Максима ще за студентських років, актор пропустив крізь свій внутрішній світ — звідси й назва «Мій Маяковський». Головний герой — теж артист — готує ритмічний і темпераментний номер степ-чечітки Фреда Астора, який важко йому дається. Чоловік перебуває у розпачі, розмірковує про своє життя, і своєрідним «маяком» для нього стають вірші Маяковського, які допомагають і надихають, поступово зі стану депресії виводять на оптимістичний настрій. «У кожного є своя улюблена музика, фільм чи книга, до якої звертаєшся в хвилини радості чи горя. Для мене таким улюбленим поетом є Маяковський,— зізнається Максим Булгаков.— Люблю його за те, що він завжди чув чесним із самим собою. А в творчості насамперед приваблює його лірика. В школі ми майже не вивчаємо Маяковського, я захопився його творчістю, навчаючись на другому курсі університету. Крім відомих за радянських часів віршів, у нього є лірика про кохання і навіть твір «Борг Україні».
Вочевидь, на сцені два герої — артист та поезія Маяковського. «Можна було створити п’єсу про особистість Маяковського, певний період його життя, але я не вдався до цього, намагаючись підкреслити, що Маяковський тих років абсолютно актуальний і зараз,— зазначає автор дійства.— Читання віршів — справа складна, кожному віршу притаманний свій ритм. На сцені я читаю лірику Маяковського так, як розумію, передаю, як вона впливає безпосередньо на мене». Загалом до вистави увійшло 16 поезій Володимира Маяковського. У постановці автору допоміг режисер Дмитро Чурюмов, для якого ця робота стала дипломною. «Моїм завданням було «витягнути» з Максима те, що він хоче зробити, та помістити в певну форму, допомогти висловитися»,— розповів він. Познайомитися з маловідомою частиною творчості Маяковського, пропущеною крізь особистісну призму автора і актора, кияни мають змогу цього місяця.
«Мій Маяковський», авторський проект Максима Булгакова
Коли: 18 і 23 січня о 19.00
Де: МКЦ ім. І. Козловського, вул. Хрещатик, 50-б, тел. (044) 235-75-18
Вартість квитків: 50-80 грн

 

Джерело:  http://www.kreschatic.kiev.ua/
GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 28