Українські кінематографісти Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович,  Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко та Алік Шпилюк звернутися до «Київкінофільм» з пропозицією створити Київський кінотеатр українського фільму «Ліра» на базі Кінотеатру імені Чапаєва. Відкриття заплановане на другу половину лютого. В програмі буде близько 40 фільмів, які були створені у 2012-2014 рр. Кіномитці закликають інші міста долучитися до цієї ініціативи. Про це пише Дмитро Томашпольський на своїй ФБ сторінці:

««ЛІРА» — київський кінотеатр українського фільму

Уявіть собі, Вам захотілося подивитися український фільм. Та до того ж, вибрати його з декількох інших українських фільмів, що йдуть на цьому тижні в кінотеатрі.

Уявіть собі київський кінотеатр, в якому йдуть ТІЛЬКИ нові українські фільми, п’ять або сім сеансів — різних фільмів, створених в нашій країні за останні два-три роки.

І йдуть вони не два-три тижні, а ПОСТІЙНО, кілька місяців, змінюючи один одного, щоб глядачам було зручніше вибрати.

Ігрові, документальні, анімаційні, збірники короткометражних дебютів.

Сеанси передують виступи режисерів, артистів. У фойє змінюють один одного фотовиставки зі знімальних майданчиків, крутяться трейлери майбутніх фільмів.

Один з сеансів відданий ретроспективі класиків українського кіно з поданням кінокритика, який розповідає про творчий шлях майстрів.

Так от.

Ініціативна група кінематографістів — Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович, Дмитро Томашпольський, Олена Дем’яненко, Алік Шпилюк, за підтримки голови НСКУ Сергія Тримбача звернулися до комунального підприємства «Київкінофільм» з пропозицією створити такий кінотеатр на базі кінотеатру «ім.Чапаєва», який знаходиться за адресою : вул. Велика Житомирська, 40.

Це найстаріший діючий кінотеатр, побудований ще в 1913 році.

НСКУ і «Київкінофільм» просять столичну мерію повернути кінотеатру його історичну назву — «Ліра».

Відкриття кінотеатру українського фільму «Ліра» заплановано на другу половину лютого 2015 року.

Пропонуємо іншим містам України наслідувати наш приклад.

Фільмами і матеріалами – допоможемо».

http://i-pro.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 106