У вас є можливість відвідати виставку сучасного українського мистецтва «Владні вертикалі. Фанерні колонади» (триватиме до 28 лютого).

Художники: Анна Звягінцева, група SOSka, Юрій Кручак, Андрій Бояров, Леся Хоменко, Андрій Стегура, Ростислав Котерлін, Алевтина Кахідзе, Анатолій Бєлов, група Р.Е.П., Євгенія Бєлорусець, Саша Курмаз, Олександр Бурлака.

Відвідати виставку можливо під час кураторських екскурсій, дату і місце яких анонсують куратори Марія Ланько та Лізавета Герман на своїх сторінках у Facebook.

Виставка була ініційована Міністерством закороднних справ України і розмістилася на одному з поверхів державної установи.

Практика українських художників останніх 10-ти років дуже влучно відбиває стан суспільного розґрунтування – безпритульності у власному тілі та біографії, що не відповідають нормам суспільної моралі чи популярним медіа-образам, безпритульності у власному домі, що його необхідно покинути заради сімейного добробуту, безпритульності у власній професії та праці, що не є достойними аби бути визнаними публічно та економічно, й нарешті – безпритульності у так званій національній ідентичності, що вибудовує уявну культурну вертикаль, автоматично маргіналізуючи будь-які невідповідності.

Експозиційні стенди з клеєної фанери були створені спеціально для виставки Олександром Бурлакою. Архітектор за освітою, у своїй художній практиці (часто у співавторстві з Іваном Мельничуком) Бурлака досліджує сучасні міські ландшафти, в яких відбиваються політичні воління та суспільні перетворення. Особливий інтерес для художника становить радянська архітектурна спадщина, що є непопулярною серед сучасних містян, маловивченою та позбавленою державної охорони.

Проект експозиційного дизайну в цьому сенсі є не тільки й не стільки суто функціональним рішенням. Радше, він являє собою концептуальне «обрамлення» виставки й коментар до її контексту (фізичного й політичного). Фанерні стенди є проекцією колонади з фасаду будівлі МЗС, щоправда, замість масивних кам’яних колон у виставковому просторі фізично проявляються проміжки між ними. І якщо колонада автора будівлі МЗС Йосипа Лангбарда виконує репрезентативну функцію, стверджуючи вертикаль влади, то колонада Олександра Бурлаки виявляє те, чого не видно за урочистими фасадами. У цьому проект експозиції повністю збігається з кураторським задумом – надати видимість історіям та феноменам, що в українському публічному дискурсі залишаються забутими, замовчуваними.

Виставка проходить в Міністерстві закордонних справ України ( Київ, Михайлівська площа, 1) до 28 лютого

 
GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 35