6 лютого (п’ятниця) з 19:00 відбудеться  Відкрита розмова «Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри»

Місто проведення: (Closer, Київ, вул. Нижньоюрківська, 31, 2-й поверх)

Проблеми відкинутих і марґіналізованих ідентичностей, тривалого суспільного іншування і замовчування нікуди не зникли після революційних подій минулого року, а часом і загострилися. У ситуації, коли влада й медіа переймаються питаннями безпеки, саме культурні ініціативи можуть брати на себе роль медіатора, щоб знайомити з іншістю та будувати й підтримувати довіру. Ми небагато знаємо і чуємо про тих, хто місяцями перебуває на кордоні зони воєнного конфлікту, хто змушений залишити домівку й опинитися в не завжди привітному середовищі та про буденне життя тих, хто вже не потребує термінового збору коштів на лікування, але яким бракує відчуття потрібності. Щоб усі ці люди не залишалися сліпою плямою в очах суспільства, культурні спільноти й ініціативи працюють над включенням різноманітних меншин до життя країни та налагодженням діалогу множинностей.

ІЗОЛЯЦІЯ восени провела інтерактивний проект «Жива бібліотека Донбасу», розвиває дослідницький проект «Донбаські студії». Ініціатива «Театр для діалогу» в інтерактивний спосіб пропонує вчитися публічно та конструктивно обговорювати нагальні суспільні проблеми, серед яких є питання вимушених переселенців і марґіналізованих ідентичностей. Кременчуцька ініціатива «Культурний діалог» і літературне угрупування «СТАН», що донедавна діяло в Луганську, об’єдналися в проекті «Інкубатор довіри» – комунікаційному майданчику для формування довіри між етнічними та соціальними групами Кременчука. Ініціатива «АРТ Мобілізація» у грудні побувала у Слов’янську, щоби мистецькими засобами надихнути його мешканок і мешканців змінювати своє місто, а представниці міжнародного фестивалю CANactions створили «мапу ідентичності Слов’янська».

На спільній зустрічі 6 лютого представниці і представники цих ініціатив та інституцій на основі свого досвіду обговорять перспективні напрямки подібних культурних проектів і їхню роль у реінтеграції самої культури в соціальне життя країни. А також подумають, як поточна ситуація впливає на сприйняття/прийняття іншості.

У відкритій розмові беруть участь:

Діана Карпенко (АРТ Мобілізація)

Анна Мєдвєдєва (ІЗОЛЯЦІЯ)

Ярослав Мінкін (літературне угрупування «СТАН», партнер ГО «Культурний діалог»)

Анастасія Пономарьова (CANactions)

Оксана Потапова (Театр для діалогу)

Модерує Вікторія Наріжна (співзасновниця галереї-книгарні «Чорна ящірка» у Дніпропетровську)

Будь ласка, для участі заповніть реєстраційну формуhttps://docs.google.com/forms/d/1tcpMW8bdIGjW-D06oBhkl-7EtLrkbAlUU4oED0lPrSc/viewform

Лекція відбудеться в рамках дискусійної складової проекту CSM «Культура. Завтра» та стане третьою відкритою подією семінару культурної критики та репортажу «Культура 3.0».

Проект «Культура. Завтра» покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури. Його мета – запозиціонувати культуру як один із найголовніших інструментів для вирішення болючих і конфліктних питань, які виникли в суспільстві в результаті революційно-воєнних подій 2013-2014 років. Дискусії, лекції та круглі столи відбуватимуться двічі на місяць за участі культурних менеджерів, митців, журналістів і філософів з України, Білорусі, Туреччини, Грузії, Сербії та інших країн.

Семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» – освітній міждисциплінарний проект на базі онлайн-журналу Korydor. Семінар передбачає роботу з журналістами та редакторами, які пишуть на культурну тематику. Навчальна програма семінару складається з чотирьох тематичних модулів, а також низки публічних лекцій та круглих столів із залученням ширшої аудиторії. Мета проекту «Культура 3.0» – артикулювати розуміння культури як важливого чинника соціального й економічного розвитку, як підґрунтя для вироблення спільних цінностей і стимулювання демократичних перетворень. Семінар покликаний впроваджувати міжнародні стандарти журналістики, підвищувати рівень авторів і редакторів, розвивати платформу професійної комунікації та взаємопідтримки та виробити спільне розуміння особливостей критики в часи соціальних зрушень.

Більше про семінар читайте на сайті culture3.net.

Проект «Культура. Завтра» підтримано Фондом Принца Клауса та програмою грантів «і3» Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Цьогорічний семінар культурної критики та репортажу «Культура 3.0» здійснюється за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Відкрита розмова «Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри» відбудеться за дружньої підтримки Closer.

Інформаційні партнери: Українська правда. Життя, Platforma, Лівий берег, Коментарі.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 24