5 березня в Домі освіти та культури Майстер Клас розпочинаються покази сучасних українських фільмів у спеціальній програмі «Сезон українських фільмів. Кіно проти течії», до якої, зокрема, увійшли картини: «Равлики» Марини Вроди, «Обличчя» Нікона Романченка, «Прості речі» Олександра Ратія, «Такі красиві люди» Дмитра Мойсеєва, Las Meninas Ігоря Подольчака. Покази триватимуть щочетверга з 5 по 26 березня. Глядачі матимуть змогу не тільки переглянути фільми, але й зустрітися з авторами картин.

«Є фільми та режисери, чиї роботи існують незалежно від сучасного контексту, які «пливуть проти течії» або незалежно від неї. Автори такого кіно формують абсолютно новий естетичний канон, що існує окремо від соціальної, політичної, національної, інтернаціональної проблематики», — зазначають організатори показів.

«Естетика виховує в нас відчуття прекрасного, що закладене в природі, але, нажаль, вбивається цивілізацією. Якщо не виховувати людину естетично, згодом вона не буде розрізняти прекрасне, не буде до нього прагнути, і опиниться там, де ми опинилися зараз. Сьогодні мені повідомили в Держкіно: «Ваш фільм естетський, він буде незрозумілий глядачеві», тому його не включили до програми показу фільмів на сході України. Якщо естетика і дійсно рухається проти течії, то мені прикро за «течію», — поділився з Cultprostir Дмитро Мойсеєв, режисер фільму «Такі красиві люди».

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 17