Відео, зняте очевидцями і «польовими­» правозахисниками, може виступати доказовою базою для закликів до зміни політики. Тому Docudays UA запрошує на триденний тренінг «Відео як доказ», де міжнародна правозахисна організація Witness, що вже понад 20 років працює з відеосвідченнями в усьому світі – від Бірми до Бразилії, від Каїра до Кейптауна – розкаже, як використовувати відеозйомку для викриття правди й стимулювання позитивних змін у дотриманні прав людини.

 

Тренінг відбудеться під час фестивалю 23  25 березня 2015 року, у місті Києві. Він триватиме щодня 4 години, і впродовж усього заходу учасники зобов’язуються активно брати в ньому участь. Запрошуються активісти, які планують, або вже знімають факти порушення прав людини і мають намір використовувати отримані відеоматеріали, аби притягти до відповідальності порушників, або звільнити несправедливо звинувачених. Мета тренінгу — навчити знімати безпечно й ефективно, і гарантувати, що відео матимуть значення. Проведуть заняття досвідчені тренери організації Witness:

 

Келлі Матесон – адвокат із прав людини й визнана режисерка, очолює програму «Відео як доказ» (Video as Evidence, VaE) у Witness. Працювала з місцевими організаціями по всьому світу з безлічі питань, що стосуються прав людини: від профілактики лихоманки Ебола до кліматичних змін, торгівлі дітьми та військових злочинів. Наразі Келлі працює з адвокатами і правозахисниками над тим, щоб записані активістами в небезпечних умовах відеодокази були використані в судах для встановлення справедливості. Вона отримала ступінь доктора права в Університеті штату Ореґон та ступінь маґістра мистецтв з документального кіно в Університеті штату Монтана.

 

Дмитрій Хавін – режисер документального кіно, оператор, монтажер, продюсер та інструктор правозахисного відео. Народився в Одесі. Працював із громадськими активістами у США, Європі та Центральній Азії над відеоматеріалами, які посприяли змінам у законодавстві та політиці різних країн, допомагали боротися з порушенням прав людини. Дмитрій також знімав документальні програми для каналів HBO (Baghdad ER, Alive Day Memories), PBS (Turkey’s Tigers, Money for Nothing), Link TV тощо.

 

Учасники тренінгу обиратимуться на конкурсній основі. Перевага надаватиметься учасникам, які вже мають досвід роботи «у полі» та здійснюють моніторинг порушень прав людини в Криму та зоні АТО.

 

Для участі в конкурсі необхідно заповнити анкету учасника та відправити на електронну поштуyavorskyy@helsinki.org.ua з темою листа: «Тренінг Witness». По додаткову інформацію просимо звертатися до Володимира Яворського yavorskyy@helsinki.org.ua.

 

Останній термін подачі анкет: 12 березня 2015 року.  

 

Більше про роботу в галузі правозахисного відео – у статті, нещодавно опублікованій в журналіThe New York Times, де розповідається про роботу Witness над тим, щоб відео очевидців і активістів були правильно задіяні в судочинстві на прикладі справи про насильство поліції в Бразилії.

http://docudays.org.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 15