Після 7-річної перерви стартує міжнародний конкурс молодих українських літераторів «Гранослов».

Конкурс проводиться у два тури – з квітня по грудень.

 1. тур (квітень-вересень): працівники оргкомітету забезпечують прийом та реєстрацію творів, що надходять, здійснюють кодування творів і передають їх членам журі для розгляду і рецензування.
 2. тур (вересень-грудень): члени журі опрацьовують і рецензують авторські твори, на засіданні журі визначають переможців у всіх номінаціях.

Заключні заходи конкурсу відбуваються у січні-лютому наступного за конкурсом року і включають нагородження переможців та дипломантів, вручення книжок переможців конкурсу, творчі виступи переможців з власними творами.

Вимоги конкурсу:

 • У конкурсі можуть брати участь молоді літератори віком до 35 років, які мешкають в Україні, та представники інших країн, які пишуть свої твори українською мовою. За виключенням лауреатів попередніх років та членів НСПУ.
 • Конкурс проводиться у чотирьох номінаціях: 1) поезія; 2) проза і драматургія; 3) есеїстика (критика), 4) переклади (проза, поезія, драматургія)
 • Обсяг кожної роботи: від 50 до 100 сторінок.
 • Оформлення: твори, що надсилаються на конкурс, мають бути надруковані на стандартних аркушах; аркуші творів мають бути пронумеровані; не дозволяється вміщувати на аркушах інформацію про автора; до конкурсу приймаються твори, що не друкувалися раніше. До рукопису творів на окремому аркуші додаються відомості про автора (прізвище, ім`я, по батькові, рік народження, домашня адреса, телефон, місце навчання/роботи, електронна пошта, сайт, сторінка – за наявності, коротка творча біографія, фотографія).
 • Термін подання роботи: до 1 серпня 2015 року.

Не подаються на розгляд журі твори у випадках, якщо:

 • вік автора на день подання рукопису перевищує 35 років;
 • автор був переможцем конкурсу попередніх років;
 • ці твори (повністю чи частково) друкувалися раніше;
 • не подано відомостей про автора.

Нагороди: Переможці та дипломанти конкурсу нагороджуються дипломами та цінними подарунками. Рукописи переможців і кращі твори дипломантів конкурсу рекомендуються членами журі до видання:

 • рукописи переможців – окремими книжками;
 • кращі твори дипломантів – у зведеному альманасі.

Видані книжки безкоштовно надаються авторам творів та розповсюджуються серед установ (бібліотек, книгарень, літературних студій, центрів дозвілля молоді тощо), проводяться презентації та популяризація видань, як кращих зразків сучасного літературного процесу.

Роботи надсилати за адресою: 01024, м. Київ, вул. Банкова, 2. Секретареві Правління по роботі з молодими авторами Мудрак Лесі Вікторівні
Телефон для довідок: т/факс (044) 253 00 22
Електронна адреса для довідок: mudrakl@ukr.net

Довідка:

«Гранослав» є найстаршим в Україні літературним конкурсом для молодих літераторів (започатковано 1991 року). За роки існування конкурсу в ньому взяло участь близько двох тисяч молодих літераторів, серед яких майже всі відомі письменники покоління «дев’яностників». Його переможцями свого часу були такі відомі нині письменники, як Сергій Жадан, Роман Скиба (перший лауреат), а з молодшого покоління – Ірена Карпа. Серед завдань конкурсу – сприяння національно-культурному відродженню України, популяризація української мови та творів українських авторів, поліпшення роботи з творчою молоддю, підтримка молодих талановитих українських поетів, прозаїків, драматургів та видання їхніх перших книжок.

http://www.chytomo.com/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 44