Однією з основних тем Міжнародного кінофестивалю Docudays UA стане пропаганда: їй будуть присвячені не тільки кінопокази, а й різноманітні дискусії, в яких візьмуть участь українські кінематографісти та гості фестивалю. До програми «Пропаганда» включено фільми, що торкаються трьох сфер суспільного життя: історії, освіти та політики. Docudays UA відбудеться у Києві з 20 по 27 березня 2015 року.

«У сучасному інформаційному світі значення пропаганди зростає в рази. Вона стає дедалі небезпечнішим інструментом, наслідки дії якого залежать від того, хто і як її використовує. Більшість військових конфліктів останніх десятиріч супроводжувалися масштабними пропагандистськими кампаніями, спрямованими на розкол та розпалювання ворожнечі. Тому багато хто називає це явище новим сучасним засобом ведення війни. Однак, його потенціал має значно ширший спектр дії», — зазначає Володимир Яворський, модератор програми «Пропаганда».

«Найгучніша подія першого фестивального вікенду — показ фільму «Погляд тиші» (2014) Джошуа Оппенхаймера. Саме цим фільмом відкриється топова позаконкурсна програма фестивалю «Пропаганда». Зустріч жертви та ката на цей раз пов’язана з набагато меншою кількістю кривавих подробиць, ніж це було в картині «Акт вбивства» (2012). Вона відкриває глядачеві «людський образ» індонезійського геноциду. Здається, новий фільм вийшов набагато тоншим і глибоким, хоча по картинці він не менш барвистий та яскравий. До слова, оператори зможуть поставити всі запитання самому Ларсу Скрі, оператору фільму, який також зняв і «Акт вбивства». Справжнє диво, що він відгукнувся на запрошення і приїде на фестиваль. Ларс дуже багато подорожує, працює, знімає в гарячих точках. Яким було наше здивування, коли ми дізналися, що в травні він уже встиг побувати в Донецькому аеропорту. Зараз пише нам мейли звідкись з Уганди, буквально «з кущів». Він справжній професіонал своєї справи, скромний і серйозний. До речі, він же є оператором нашумілого свого часу документального фільму про російських «нашистів» — «Поцілунок Путіна» (2012). Не пропустіть унікальну можливість поспілкуватися з Ларсом Скрі на суботній ранковій розширеній сесії Q & в рамках DOCU / КЛАС. Українська прем’єра «Погляду тиші» відбудеться 21го березня», — розповіла Сultprostir Вікторія Лещенко, програмний координатор Docudays UA.

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 29