З 7 квітня по 7 травня у Парижі відбуватиметься унікальний культурний захід – Перший мультидисциплінарний фестиваль сучасного українського мистецтва «Україна – вільна сцена».

Його авторами та координаторами є команда ГОГОЛЬFEST, за підтримки і сприяння Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», Французького інституту в Україні, благодійних фондів Ігоря Яновського та Дарини Жолдак.

Фестиваль складатиметься з: театральної частини (вистава театру «Дах» «Собача будка», постановка Resist(r)ance Париж-Київ), музичних виступів (концерти Dakh Daugters, Million Kopek , цикл творів Валентина Сильвестрова), літературних заходів (Андрій Курков презентує переклад французькою роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», Марія Матіос представить перший «Солодкої Дарусі»), програми візуального мистецтва (виставка творів Олекси Мана, Івана Семесюка, Христини Ярош у галереї Slow Galerie, проект візуального та медіамистецтва «Декомпресія»), показів українського кіно.

«Важливо – прагнути. Адже світ і ми самі втомилися від відчуття жертви. Якщо чесно, то дістало весь час бути нещасним, просити гроші та захисту у когось. З нещасними не хочеться мати справу. Це як хвороба, раптом вона перейде і на тебе. Думаю, ми зараз перебуваємо у визначний час турбулентності. Це наше життя, це ваше життя, моє життя. І воно дуже швидке. Тому саме зараз особливо важливо відважитись сказати всім, що ми є, що ми інші, про інше мріємо і робимо – ось це головне. Нам треба створювати імідж успішної України, доводити, що ми можемо генерувати смисли», − пояснив Влад Троїцький, режисер, драматург, продюсер, ініціатор проведення фестивалю «Україна – вільна сцена».

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 10