8 квітня о 19:00 в арт-центрі Я Галерея (м. Київ; вул. Хорива, 49Б) відкривається перша персональна виставка Микити Кадана – «Журнал “Польща”». В неї увійшли живописні, графічні роботи та об’єкти митця різних років, об’єднані темами «периферійних зображень» та «зображення периферії».

Художник здійснює вкрай особистістну систематизацію знайдених візуальних матеріалів, збирає з них власний «поетичний архів». «Журнал «Польща»» Микити Кадана складається з ілюстрацій у радянських полемічних виданнях, спрямованих проти західного модерністського мистецтва, фотографій з архітектурних журналів соціалістичного часу, зображень, що циркулюють у сьогоднішніх новинах, та матеріалів справжного журналу «Польща», який видавався російською мовою у Польській Народній Республіці. Всі разом вони збираються у своєрідний документальний орнамент, який має на меті «зрівняти» центр і периферію знання, зв’язати різні периферії між собою, виробити новий не-централізований спосіб дивитися на історичні процеси, що продовжуються у сьогоденні.

Микита Кадан народився 1982 року, живе і працює в Києві. У 2007 році закінчив відділення монументального живопису проф. М. Стороженка, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Із 2004 року є учасником групи Р.E.П. – Революційного Експериментального Простору. Співзасновник і учасник кураторської групи «Худрада». 2011 року отримав Головну премію PinchukArtCentre, а в 2014 році – спеціальну премію Future Generation Art Prize. Учасник численних групових проектів в Україні та за кордоном – у таких інституціях як Pinakothek der Moderne (Мюнхен), Kunsthaus Zurich (Цюрих), Palazzo Reale di Milano (Мілан), l’Institut d’art contemporain (Ліон), Zamek Ujazdowski (Варшава).  У своїй роботі художник звертається до інсталяції, графіки, живопису, настінного малюнку. Співпрацює у міждисциплінарних проектах з архітекторами, правозахисниками та соціологами.

 

 

Виставка «Журнал «Польща»» Микити Кадана триватиме до 27 квітня.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 33