15 квітня в Україні розпочинається десятий фестиваль «Дні Польського Кіно». В рамках фестивалю українські глядачі побачать найкращі сучасні польські фільми, в тому числі, «Іду» Павла Павліковського - картину, яка отримала Оскар у номінації «краща іноземна картина року» та новий фільм відомого режисера і актора Єжи Штура «Громадянин». Київській публіці Єжи Штур особисто представить картину 15 квітня. Покази «Днів Польського Кіно» відбудуться у п’яти містах України: Одесі, Києві, Вінниці, Луцьку та Харкові.

«Це будуть десяті «Дні Польського Кіно». Наш фестиваль вже, як то кажуть, підростає. Це вже така дитинка-підліток. Цього року почесним гостем фестивалю стане Єжи Штур. Власне, ми дуже хотіли запросити пана Єжи. У нас за традицією фільми-відкриття представляють автори. Ви можете згадати, як на «Дні Польського Кіно» приїздили свого часу і Кшиштоф Зануссі,  і Анджей Вайда, і багато інших відомих польських кінематографістів. Цього року ми запросили професора Єжи Штура, легендарного, славетного актора, режисера, викладача Академії мистецтв. Думаю, що зустріч із ним буде цікавою для наших глядачів — особливо тому, що Єжи Штур залишається одним з найулюбленіших польських акторів в Україні. Це було видно ще декілька років тому, коли пан Штур був головою журі Одеського міжнародного кінофестивалю: пам’ятаю, що професор не міг спокійно пересуватися вулицями Одеси, бо весь час до нього підходили глядачі, просили автограф, фотографували, говорили якісь приємні слова. В фільмі «Громадянин», який ми представляємо публіці цього року, Єжи Штур виступив і режисером, і виконавцем головної ролі. Окрім того, родзинкою цьогорічної програми стане фільм, володар Оскара, «Іда» Павла Павліковського. Також у нас в програмі будуть два фільми, поєднані однією тематикою: це картина «Варшавське повстання». Унікальна стрічка, бо її змонтовано з документальних кадрів, що збереглися з часів

Варшавського повстання, а тексти, діалоги розшифровані фахівцями по губах героїв. Автором ідеї виступив Ян Комаса, молодий, але вже відомий режисер, якого в Польщі називають «маленький Поланський». І лише у Києві, в столичному Будинку Кіно, відбудеться показ фільму Анджея  Мунка «Пасажирка». Це незавершений фільм режисера, роботу над яким перервала передчасна смерть автора, — картину закінчував Вітольд Лєсєвіч. Події стрічки відбуваються в Освенцимі. Цього року до 70-річчя звільнення Освенцима ми вирішили зробити такий ретроспективний показ. Сподіваюся, що «Дні Польського Кіно» привернуть увагу багатьох глядачів, як це трапляється щороку», — розповіла Cultprostir Олена Бабій, експерт з програмної діяльності Польського Інституту у Києві.

Ознайомитися з програмою кінофестивалю можна на сайті Польського Інституту у Києві.

http://cultprostir.ua/

 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 28