Завтра,  16 квітня в Інституті проблем сучасного мистецтва відкриється виставка «Бесіди через 100 років», приурочена до сторіччя першого показу публіці «Чорного Квадрата» Казимира Малевича.

Твори, включені в неї, виконані в різних техніках – від живопису до фотографії та скульптури.

Учасники – найбільш продавані українські сучасні художники Олександр Клименко, Арсен Савадов, Віктор Сидоренко, Тіберій Сільваші та Василь Цаголов – у рамках проекту задалися метою показати зв’язок між сучасним українським мистецтвом і легендарною спадщиною авангарду початку ХХ століття. Виставка триватиме до 15 травня, а потім проект буде представлений за кордоном, зокрема, у Великобританії і США.

Куратор міжнародного напрямку проекту, директор британської компанії Red Art Galleries, Денис Белькевич розповів Cultprostir: «Ми пам’ятаємо, як робота Арсена Савадова підірвала спершу «радянську» свідомість, будучи показаною в Москві в 1987 році, а потім французьку – вперше представивши сучасне українське мистецтво на ярмарку FIAC в Парижі. Показово, що «Печаль Клеопатри» була врешті куплена художником Арманом, одним із засновників «Нового реалізму» за рекордні для того часу 150 тисяч доларів. Якби українському ринку дали розвиватися на початку 1990-х, можливо, «Новий реалізм» асоціювався б сьогодні з Савадовим, «Новий мінімалізм» – з Сільваші, «Нове метафізичне мистецтво» – з Клименко, і так далі. Художники проекту не заявляють, що створюють щось нове – вони вже це зробили, і завдання міжнародної кураторської групи – заслужено вписати їх в історію світового мистецтва. Місце в ній вони заслужили. Ми не творимо історію, ми вставляємо в неї відсутні пазли».

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 65