Фундація Stedley Art Foundation оголосила про початок IV Мистецтвознавчого конкурсу для арт-критиків. Його цьогорічна тема – «Межі та території мистецтва».

«Оголошуючи тему “Межі та територіі мистецтва”, ми пропонуємо учасникам Конкурсу поміркувати про межі мистецтва та цілком реальні кордони, які воно здатне осмислити. Подумати про часові, територіальні чинники – території, що існують в реальності, а також ті, що виникають у колективній уяві в результаті інформаційних війн. Про критерії мистецтва. Як мистецтво може працювати з реальними та уявними кордонами, як територія мистецтва може створювати евристичні сценарії для розвитку існуючих територій. Де проходить межа між художником і громадянином», – розповідають організатори проекту.

 

Завданням Мистецтвознавчого конкурсу є написання есе в рамках оголошеної теми  обсягом до 10 сторінок друкованого  тексту. В конкурсі можуть брати участь автори віком до 30 років.

 

Роботи слід подати до 20 серпня 2015 року  координатору конкурсу Валентині Клименко за адресою artcriticcontest@gmail.com. На І етапі експерти відбирають десять найкращих текстів. 19-20 вересня провідні редактори профільних медіа та арт-критики проведуть два дні майстер-класів з десятьма фіналістами конкурсу. На ІІ етапі фіналісти допрацьовують свої тексти з урахуванням набутих знань і практичних порад і подають остаточний варіант конкурсної роботи до 15 жовтня. Підведення підсумків і вручення нагород відбудеться в кінці жовтня в Національному художньому музеї України. Роботи подаються експертам і членам журі у закодованому вигляді.

 

Члени журі:

 

Ольга Балашова, критик, мистецтвознавець, викладач НАОМА

Оксана Баршинова, історик мистецтва, куратор, завідуюча відділом мистецтва ХХ-початку ХХІ століття НХМУ

Катерина Ботанова, незалежний куратор, культурний критик і аналітик, співкураторка фестивалю CULTURESCAPES, Швейцарія, член робочої групи Платформи стратегічних ініціатив Культура-2025

Борис Гриньов, академік Національної академії наук України, колекціонер

Валентина Клименко, журналіст, мистецтвознавець, куратор Мистецтвознавчого Конкурсу

Катерина Стукалова, критик, мистецтвознавець.

 

Нагороди:

 

І місце – музейна поїздка в Італію, публікація  у журналі ART UKRAINE або  онлайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy

ІІ місце – 5000 грн., публікація  у журналі ART UKRAINE або онлайн-журналі Korydor

ІІІ місце – мистецька бібліотека на 3000 грн. від видавництва «Родовід», публікація у журналі ART UKRAINE або онлайн-журналі Korydor, у журналі Biruchiy.

 

http://artukraine.com.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 10