Національний художній музей України, в якому 12 червня відкрилась виставка «ENFANT TERRIBLE. Одеський концептуалізм», запрошує ще глибше познайомитися із сучасним мистецтвом з вуст тих, хто безпосередньо знаходиться в процесі його розвитку. Так, 27 червня в рамках освітньої програми НХМУ відбудеться лекція відомого одеського мистецтвознавця Михайла Рашковецького. Розмова під назвою «Гойдалка для пеньків: мистецтво – не мистецтво, концептуалізм – не концептуалізм, українське – не українське», торкнеться значення мови в часи докорінних переворотів, пограничних станів, проблеми їхньої ідентифікації та музеєфікації, виставки як вільної інтерпретації такої свободи. Участь у лекції за реєстрацією.

«Той факт, що Михайло Рашковецький погодився приїхати з розмовою про одеський концептуалізм − значна подія для людей, які не на жарт цікавляться мистецтвом. Оскільки можна сподіватися не на «навколомистецькі» фантазії, а на ґрунтовні міркування, інтелектуальну аналітику і відвертість впливового мистецтвознавця. Додатковий плюс − Михайло Рашковецький перебував у самому «серці» появи, становлення і розквіту одеського концептуалізму і чудово розуміє його мову», − пояснила Cultprostir Олена Гончарук, представник НХМУ зі зв’язків із громадськістю.

Михайло Рашковецький − авторитетний мистецтвознавець, арт-критик, куратор. Співпрацював з Одеським художнім музеєм, ЦСМ Сороса в Одесі, Музеєм історії євреїв Одеси, очолював асоціацію «Нове мистецтво». Нині – куратор Музею сучасного мистецтва Одеси та член відбіркової комісії Премії PinchukArtCentre-2015. Куратор/співкуратор низки виставок і проектів сучасного мистецтва.

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 5