Книгарня «Є» та видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» запрошують на зустріч із Богданом Жолдаком, яка  відбудеться у рамках презентації його нової книжки «УКРИ» 2 липня, о 18:00.

Модеруватиме зустріч Іван Малкович.

З анотації до книжки:

«Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про сучасне АТО. Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника.«УКРИ» — це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь. Для читачів майже всіх поколінь».

Богдан Жолдак – найбільший письменник сучасної України (власна вага 154 кілограми).

Народився 13.02.1948 р. в сім’ї письменників-незаможників.

Має вищу філологічну освіту (Закінчив у 1972 році Київський держуніверситет ім. Т.Г. Шевченка).

Викладав у школі українську мову та літературу, потім організував дві дитячі кіностудії. Писати прозу почав іще в 60-і, однак опублікуватися тоді не вдавалося, друкував лише карикатури, оприлюднився лише в 82-у році як драматург: «Гопак-опера Конотопська відьма» (Академічний театр ім. Франка в Києві), «Хто зрадить Брута?»  там же), та багато інших п’єс у різних театрах України. Перемагав неодноразово з п’єсами на республіканських конкурсах.

Автор сценаріїв до кінофільмів «Козаки йдуть», «Відьма», «Іван та кобила», «Дорога на Січ» та безлічі короткометражних ігрових, анімаційних, документальних, відео стрічок.

Створив перший в Україні майстер-клас з кінодраматургії на кінофакультеті КДІТМу.

Був шоуменом кількох телевізійних програм, ведучим щотижневої радіопередачі «Брехи – літературні зустрічі з Богданом Жолдаком» .

Прозу друкував у багатьох часописах та газетах України, увійшовши до течії «Нова хвиля». Прозові збірки «Спокуси», «Яловичина – макабрески», «Як собака під танк», «Бог буває». Публікувався в прозових перекладних альманахах США, Канади та Німеччини.

Брав участь у багатьох мистецтвознавчих конференціях та семінарах, а також в прямих мистецьких радіо- та телеефірах.

Друкує в газетах та часописах мистецтвознавчі статті. Окрім того, дуже плідно працює в жанрі мистецтвознавчого оповідання. Має й чималий доробок у специфічному жанрі «мистецтвознавстві-через-пародію», де предмет дослідження аналізується за допомогою гротескові пародії на нього. Учасник Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України.

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 49