Із 20 серпня до 6 вересня у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) триватиме новий проект – «Арлекін Іде…». Це виставка унікальної приватної колекції Ігоря Диченка – українського мистецтвознавця і художника, який присвятив своє життя дослідженню творчості українських художників ХХ ст.

До експозиції увійдуть понад 300 творів українських і світових майстрів ХХ століття: мистецтво авангардистів (К. Малевич, О. Богомазов, В. Пальмов, О. Тишлер, В. Єрмілов, С. Далі), живописні та графічні твори «шістдесятників» (В. Зарецького, А. Горської, А. Сумара, З. Лерман), представників «нової хвилі» (В. Цаголова, Д. Кавсана, О. Сухоліта) та інших.

 

На вшанування пам’яті колекціонера Мистецький Арсенал готує до друку каталог колекції – перше ґрунтовне наукове опрацювання з атрибуції 451 живописних і графічних робіт, які з 2011 року перебувають на тимчасовому зберіганні у НКММК «Мистецький Арсенал» та в різних конфігураціях експонувалися у п’яти проектах. Презентація каталогу відбудеться на відкритті виставки, а придбати його можна буде у крамничці Мистецького Арсеналу.
Ігор Диченко почав збирати твори авангардистів ще в студентські роки, – на початку 1960-х, – і з того часу одержимість колекціонуванням стала сенсом його життя. Саме завдяки такій майже фанатичній відданості своєму захопленню було збережено стільки робіт українських художників ХХ століття. Свого часу твори з колекції експонувались у Нью-Йорку, Токіо, Мюнхені, Вінніпезі, Лондоні, Тулузі, Катовіце, Санкт-Петербурзі, Москві, Києві, Одесі.

 

Назва «Арлекін Іде…» відсилає до виставок колекції Ігоря Диченка на День Святого Миколая, які він організовував у 90-х рр. Одну з таких експозицій він назвав іменем Арлекіна – свого улюбленого персонажа commedia dell’arte, театру-імпровізації, який, здавалося б, є непередбачуваним, як і життя. До того ж, сам Диченко також лицедіяв і про свою колекцію розповідав напівправду-напівфантазію.

 

Загальна вартість вхідного квитка на виставку – 50 грн., пільгового квитка – 20 грн. Пільговий вхід дійсний для учнів (старших 12 років), студентів, пенсіонерів за наявності відповідного документу. Безкоштовний вхід – для дітей до 12 років, інвалідів 1-2 групи, військовослужбовців строкової служби, учасникам АТО, музейним працівникам, членам Спілки художників (за наявності посвідчення).

 

Джерело: http://artukraine.com.ua

 

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 10