З 26 серпня по 30 вересня відразу в декількох одеських музеях і галереях (Музеї сучасного мистецтва Одеси, Музеї Західного і Східного мистецтва, Музеї коньячної справи Шустова і галереї НТ-арт) відбуватиметься IV Одеська бієнале сучасного мистецтва − масштабний форум, який збере більше 50 авторів і творчих груп зі Львова, Києва, Одеси, Севастополя, Харкова. Художники з України та зарубіжних країн спробують сформулювати свої особисті маніфести, дотримуючись принципів толерантності, чого вимагає основна концепція бієнале.

Організатори обіцяють представити роботи більше 100 авторів у всіх основних медіа сучасного мистецтва: фото, відео, інсталяції, перформанси, живопис, графіку та ін.

«Ми ніколи не претендували на статус міжнародної і те, що ми робимо, насамперед, для Одеси і для України. А зарубіжних учасників ми залучаємо, тому що світ зараз глобальний і не можна не мати на увазі, як мислять цю проблематику люди з інших країн, навіть з інших півкуль. Тому, в основному, це одеські і українські автори й трохи сусідів: Німеччина, Ізраїль, Польща, Румунія, Чехія. Для мене найважливіше те місце, де ми знаходимося − це Одеса, це Україна. Але не можна замикатися. Навіщо це потрібно Одесі? А навіщо взагалі потрібно мистецтво? Для мене абсолютно очевидно, що мистецтво знаходиться в основі всього, без мистецтва не виникла б людина, яке мистецтво − така й людина, такий і соціум», − розповів в інтерв’ю Cultprostir Михайло Рашковецький, один із засновників та організаторів Одеської бієнале.

http://cultprostir.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 15