Міжнародний джазовий фестиваль Odessa JazzFest в п’ятнадцятий раз пройде в Одесі з 18 по 20 вересня 2015 року.

Вперше проведений в Одесі в 2000-му році під назвою «Джаз — Карнавал в Одесі», Odessa JazzFest протягом ось вже 15 років залишається єдиним міжнародним фестивалем джазової музики в Одесі та регіоні. Незмінний глава фестивалю Odessa JazzFest — піаніст і композитор Юрій Кузнєцов.

Концепція фестивалю Odessa JazzFest успадкована від «Джаз — карнавал в Одесі», — Мультижанровий і мультинаціональний. Щорічно на захід приїжджають музиканти, що представляють своєю творчістю всі напрямки сучасної джазової музики: від діксіленду до фрі-джазу. Незмінне протягом усіх цих років кредо фестивалю — відкривати публіці нові імена: левова частка проектів, представлених за ці роки на фестивальній сцені, вперше гастролювала в Україні. Нові пункти на фестивальній карті Odessa JazzFest’ 2015 — Вірменія, Греція та Естонія.

За вже усталеною традицією фестиваль урочисто відкриється 18 вересня гала-концертом в ротонді Міського саду на Дерибасівській. Вхід на open air концерт буде вільним для всіх любителів джазу. На відкритті Odessa JazzFest’ 2015 виступлять норвезький гітарист Frode Barth і глава Фестивалю, піаніст Юрій Кузнєцов, естонське Trio Soo??r — Valgla-Ruben, шведський Nordic Saxophone Quartet, біг-бенд оркестру «Полтава» п\у Є. Головашича, а також одеські джазові виконавці: тріо Julinoza Music та піаніст Вадим Бессараб зі своїм проектом.

Протягом двох фестивальних днів (19 і 20 вересня) концерти триватимуть на сцені Одеської обласної Філармонії, що також стало фестивальної традицією. На них  виступлять 8 колективів, у яких задіяні музиканти з 9 країн. Для всіх іноземних  проектів це буде перший виступ в Україні.

Вперше в Україні саме на Odessa JazzFest виступить Dainius Pulauskas Group — колектив, без якого неможливо уявити картину сучасного литовського джазу. Цю групу називають «послами литовського джазу»: музиканти давали концерти на фестивалях практично всіх континентів Землі: в Європі, Азії, Америці та Африці.  Настав час і в Україні.

У рік, коли весь світ відзначає 100-річчя геноциду вірмен, Odessa JazzFest представить своїй публіці унікальний інтернаціональний мультиінструментальний проект Authentic Light Orchestra (Швейцарія — Вірменія), основу репертуару якого складають джазові обробки вірменського фольклору.

Також у фольклорі — балканському та грецькому — черпає натхнення інший учасник фестивалю, один з найдосвідченіших джазових саксофоністів Греції Дімос Дімітріадіс. А в музиці, яку виконує австрійський дует Acoustic Travellers Duo, відчутні елементи фламенко, індійської музики та африканського фольклору.

Класичний старий джаз представить в Одесі американська співачка Шарон Кларк, яка була запрошена на Фестиваль за особистою рекомендацією Ларрі Аппельбаум (старшого спеціаліста музичного відділу Бібліотеки Конгресу США у Вашингтоні, колишнього гостя Odessa JazzFest в 2013 році. Для Шарон це буде не перший візит в Україну, але перший виступ в нашій країні разом з проектом Тріо Кріса Грассо.

Саме з запрошенням на Odessa JazzFest’ 2015 виріс всеукраїнський тур відомого французького піаніста і композитора Тьєррі Майара (Thierry Maillard), який виступить в Одесі зі своїм тріо за кілька днів до релізу нового альбому The Kingdom of Arwen, записаного у співпраці з Празьким симфонічним оркестром.

Постійний учасник фестивалю — Німеччина — цього року «делегувала» на Odessa JazzFest молодий і дуже перспективний квартет Mo’ Blow, який грає музику в стилі фанк. Продюсером останнього альбому групи став відомий шведський тромбоніст і композитор Нільс Ландгрен. Музикант прославився альбомом з обробками в стилі джаз-фанк хітів групи ABBA.

Щовечора після закінчення основного блоку фестивальних концертів публіку чекатимуть джем-сейшени в Паблісті-барі «Ай лав ю, Петрович».

http://i-pro.kiev.ua/

GD Star Rating
loading...
Запись прочитали: 9